Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 6

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Мета актів здійснення волі громадян від їх імені. Рішення (акт) присвячене питанням, які цей суб’єкт має право безпосередньо вирішувати або брати участь у їх вирішенні.
Виділені ознаки дали змогу визначити акти прямого народовладдя як правові акти, що є результатом функціонування інститутів прямої демократії і містять у собі безпосередньо виражену волю населення щодо розв'язання певних питань державного і суспільного життя у вигляді прийнятих ним владних настанов.
Дослідження юридичної природи актів прямого народовладдя (акт-документ) дає можливість стверджувати, що юридична сила актiв прямого народовладдя знаходить свій вияв: у обов’язковій відповідності кожного акта принципам i нормам конституції, у суворій вiдповiдностi законам; у визнанні обов’язкової підпорядкованості між існуючими видами актiв; у встановленні ієрархічної пiдпорядкованостi актів суб’єктів прямого народовладдя, що займають вище чи нижче місце; у визначенні підстав i меж прийняття того чи іншого акта, його основного змісту тощо. Формула "на основі та на виконання закону", "відповідно до закону, указу, постанови" i т. ін. виражає цей правовий зв’язок. У разі визнання правового акта таким, що порушує законність, він втрачає юридичну силу (призупинення акта, скасування акта, визнання акта недійсним, визнання таким, що втратив юридичну силу самого акта i пов’язаних з ним інших актів та породжених ними юридичних наслідків).
Щодо актів прямого народовладдя як різновиду правового акта, то, на думку дисертанта, вони є ланкою "правового ланцюга" у правовій системі — правова культура, правова свідомість, настанови, правові потреби, принципи, правоцiлеположення, правотворчість, правова норма, юридичні дії i стан. Періодично відновлюючи цей "правовий ланцюг", акти прямого народовладдя виступають як один з його можливих імпульсів, виконуючи роль його мети та засобу.
У дисертації розглядається правотворчість колективних суб'єктів прямого народовладдя. Автор доводить, що пряма правотворчість це особлива форма правотворчості, якій притаманні свої принципи, методи, особливості правотворчого процесу.
У ході дослідження цього питання дисертант виходив з того, що для прийняття нормативних рішень, в яких реально втілювалася б воля кожного, має застосовуватися єдиний демократичний спосіб голосування. Отже, це феномен, якому притаманні такі ознаки: свідома діяльність громадян; ця дiяльнiсть здійснюється безпосередньо; здійснюється у складі певного колективного суб’єкта прямого народовладдя; вона спрямована на вираження власної волі; виражена воля стає юридично значущим нормативним актом, який входить до загальної системи правових актів (якщо вона була безпосередньо спрямована на створення певних правових норм). Виходячи з вищезазначених ознак, автор робить висновок, що цей феномен пряма правотворчість, тобто особлива форма, або вид, діяльності колективних суб’єктів безпосереднього народовладдя, яка полягає у встановленні, а також зміні або скасуванні правових норм.
Водночас пряма правотворчiсть знаходить своє вираження у певних організаційних формах, які дають змогу чіткіше встановити, якi саме колективні суб’єкти безпосередньої демократії i в якому порядку створюють правові норми в суспільстві. Оскільки право офіційна форма регулювання відносин, то організаційне оформлення прямої правотворчості є її неодмінною ознакою. Пряма правотворчiсть, зрештою, являє собою офіційну організаційно оформлену діяльність колективних суб’єктів безпосередньої демократiї, що спрямована на створення правових норм.
Діяльність колективних суб’єктів безпосередньої демократiї щодо створення правових норм є процесом, що здійснюється на основі певних принципів: демократизму; законності; гуманізму; наукової обгрунтованості; системності й узгодженості; наступності; своєчасності; ретельності; юридично-технічної досконалості.
У дисертації показано, що найважливішими характеристиками принципу демократизму, як пріоритетного принципу прямої правотворчості слід вважати: самостійність суб’єктів безпосередньої правотворчості самостійне та остаточне вирішення питань у межах наданої законом компетенції без будь-якого попереднього дозволу; безпосередня участь громадян у розробці та прийнятті актів; колективність колективне вивчення стану справ, збирання та аналіз різних матеріалів для підготовки актів і їх прийняття; гласність відкритий характер такої діяльності, широка та систематична інформація про неї.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок