Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 7

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Гласність у прямій правотворчості, зокрема, виконує такі функції: гносеологічну (пізнавальну), оскільки надає можливість отримувати повну інформацію про прийняті правові акти та про проекти, що прийматимуться колективними суб’єктами прямого народовладдя; комунікативну функцію, оскільки передбачає в процесі прямої правотворчості необхідність налагодження ефективного спілкування між усіма суб’єктами політичної системи; стабілізуючу функцiю, оскiльки сприяє налагодженню порозуміння мiж усiма зацікавленими сторонами i т. ін.
Розглядаючи прямий правотворчий процес як юридично встановлену процедуру діяльності суб’єктів прямого народовладдя щодо надання юридичної сили безпосередньо вираженій волі громадян, порядок формування i закріплення такої волi у загальнообов’язкових юридичних приписах, упорядковану систему стадій діяльності по встановленню, зміні чи скасуванню правових норм, дисертант доходить висновку, що він містить дві основні стадії: попереднє формування безпосередньої волі громадян, що складається з дій, які прямо не породжують правових норм, і офіційне надання юридичної сили безпосередній волi громадян. Остання включає два окремі етапи: офіційне схвалення проекту; прий-няття нормативного акта прямого народовладдя та його офіційне оприлюднення (опублікування). До етапу офiцiйного схвалення проекту акта прямого народовладдя належать: а) передача проекту на розгляд суб’єкта прямої правотворчості, власне його розгляд; б) обговорення зазначеним суб'єктом проекту; в) прийняття щодо нього офiцiйного рішення.
На пряму правотворчість певним чином впливають ряд факторів економічних, політичних, соціальних, національних, зовнішньополітичних та ідеологічних. Автор звертає увагу на роль звичаїв у прямому правотворчому процесі. У цьому контексті вони здійснюють такі функції: формування нових інститутів прямої правотворчості, а також форм i методів їх функціонування; доповнення офіційно закріпленої системи iнститутiв, норм i принципів прямої правотворчості; мотивації принципи, норми та інститути, а також форми i методи їх застосування, що сформувалися та встановилися як звичаї i традиції, а з часом набули правової форми, більш повно додержуються i використовуються в силу їх фактичного визнання населенням; культурну сприяють визнанню громадянами цінності демократичних ідей, норм, інститутів; підвищення правової культури суспільства як умови розвитку i вдосконалення прямої правотворчості.
Автор дисертації викладає своє бачення існуючих суперечностей між змістом і формою актів прямого народовладдя, які мають як об'єктивний, так і суб'єктивний характер. До перших він відносить ті, що виникають у зв'язку з формуванням при розбудові Української держави нових господарських, соціокультурних та інших відносин та їх регулюван-ням. Зміст актів прямого народовладдя не завжди адекватно відображає об'єктивні потреби суспільства (проблеми в нормативному опосередкуванні зв'язків, наявність застарілих положень тощо). До других ті, що породжені невідповідністю змісту акта прямого народовладдя формі його вираження. Зазначені акти умовно можна поділити на такі, що 1) містять правові приписи, які за своєю юридичною силою мають становити зміст інших актів; 2) поєднують у собі і нормативні, й індивіду-альні приписи.
На думку дисертанта, головною причиною суб'єктивних суперечностей змісту і форми актів прямого народовладдя є відсутність єдиного нормативного акта, що мав би регламентувати діяльність суб'єктів безпосередньої демократії у галузі нормотворення.
Детальний аналіз юридичних властивостей, змісту і форми акта прямого народовладдя дав можливість автору запропонувати його ідеальну модель, яка включає ряд вимог: його прийняття викликане об’єктивними соціально-економічними потребами; він відповідає попередньо обговореним і схваленим населенням програмам економічного i соціального розвитку чи прямо випливає з них; приймається на підставі досить повної i об’єктивної інформації; приймається суб’єктами прямого народовладдя, що мають необхідну фактичну компетентність i з додержанням усіх встановлених процедур; приймається реальною більшістю з урахуванням думки меншості; є легітимним; є оптимальним для цих умов, що гарантується здебільшого розробкою альтернативних актів прямого народовладдя; приймається своєчасно; містить механізм реалізації, що забезпечує його повне виконання з метою отримання задуманого при прийнятті суб'єктом безпосередньої демократії акта ефекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок