Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 8

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Автор розглядає питання впливу громадської думки на процес прийняття, реалізації зазначених актів, а також впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Щодо останнього автор вважає, що громадська думка виконує ряд функцій, зокрема оціночну, регулятивну i аналiтико-конструктивну, забезпечуючи певну спрямованість діяльності людей.
У сучасних умовах нестабільного соціально-політичного життя особливо наочно проявляються розбіжності між інтересами різних регіонів, політичних угруповань (партій). На жаль, існують умови для можливого надання суб’єктам прямого народовладдя неправдивої інформації через низьку якість досліджень, умисний обман з використанням нібито існуючих соціологічних даних. На думку дисертанта, забезпечення достовірності інформації (соціологічних даних), що надається суб'єктам прямого народовладдя в ході прийняття ними тих чи інших актів можливе: при організації експертизи результатів дослідження громадської думки; проведенні паралельних досліджень, забезпечуючи таким чином взаємний контроль за їх результатами; покладанні обов'язків контролю за достовірністю результатів досліджень громадської думки на соціологічні служби відповідних рад та державних адміністрацій.
Здобувач приділяє увагу загальнонародним (народним) обговоренням. Аналіз вітчизняного і зарубіжного законодавства, наукових напрацювань дав можливість автору визначити ознаки, що властиві цим обговоренням як правовій формі виявлення громадської думки. Це, по-перше, політична участь населення у здійсненні державної влади; по-друге, вияв громадської думки; по-третє, контроль за діяльністю державних органів; по-четверте, вияв певної владності й колегіальності при прийнятті рішень. Народні обговорення не організують i не об'єктивiзують владне волевиявлення народу з приводу прийняття відповідного акта, а лише дають інформацію щодо змісту i спрямованості волі народу.
Узагальнення практики проведення народних обговорень дає змогу характеризувати їх як елемент політичного і правотворчого процесу.
Призначення ж народних обговорень дисертант вбачає в: аналізі, узагальненні й урахуванні отриманих пропозицій та зауважень з проекту (питання), що розробляється; подальшому розвитку законодавства у цій сфері (галузі), розвитку законодавства в інших сферах (галузях) на підставі відповідних отриманих пропозицій, що стосуються iнших сфер (галузей); вдосконаленні законодавства (внесення змін, доповнень до підзаконних нормативних актів); інформуванні населення про діяльність законодавчого органу, місцевих рад; поліпшенні безпосередньої діяльності різних органiв держави, місцевого самоврядування та посадових осіб.
Розділ другий “Система та види актів прямого народовладдя” присвячений класифікації актів, прийнятих колективними суб'єктами безпосередньої демократії, дослідженню їх поняттю, ознак і видів.
Дисертант викладає своє бачення класифікації актів прямого народовладдя як юридичної конструкції. Класифікація дає змогу на підставі суттєвих ознак актів прямого народовладдя визначити і встановити їх загальні та специфічні риси, зв'язки і відмінності, найбільш повно відобразити існуючу взаємодію. Кожний окремий акт містить у собі риси одиничного, загального, особливого. Останнє пояснює можливість структуризації однорідних актів у відповідні групи за певними критеріями. Здобувач запропонував класифікувати акти прямого народовладдя за такими критеріями: за юридичною природою; за юридичною силою; за змістом; за основними сферами державного i суспільного життя; за колом i характером найбільш типових i стійких відносин, що регулюються ними; за предметом їх впливу; за їх структурною формою (способом організації нормативного матеріалу); за особливим, встановленим у нормативному порядку способом підготовки i порядком прийняття актів; за дією в просторі та характером дії; за обсягом питань, що містяться
у актах прямого народовладдя. Через похідність актів прямого наро-довладдя від інститутів прямої демократії окремі їх класифікації збігаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок