Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ АНІОНІВ, ЩО МІСТЯТЬ СІРКУ, В ОБ’ЄКТАХ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА НЕОРГАНІЧНИХ МАТЕРІАЛАХ

КІНЕТИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ АНІОНІВ, ЩО МІСТЯТЬ СІРКУ, В ОБ’ЄКТАХ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА НЕОРГАНІЧНИХ МАТЕРІАЛАХ

Назва:
КІНЕТИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ АНІОНІВ, ЩО МІСТЯТЬ СІРКУ, В ОБ’ЄКТАХ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА НЕОРГАНІЧНИХ МАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,87 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО–ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В.БОГАТСЬКОГО
Єгорова Наталія Леонідівна
УДК 543.422.3:[546:223.2:546:224]+666.22
КІНЕТИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ АНІОНІВ, ЩО МІСТЯТЬ СІРКУ, В ОБ’ЄКТАХ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА НЕОРГАНІЧНИХ МАТЕРІАЛАХ
02.00.02 – аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі аналітичної хімії функціональних матеріалів та об’єктів навколишнього середовища Інституту монокристалів НАН України (м.Харків).
Наукові керівники:
доктор хімічних наук, професор
Бланк Аврам Борисович,
Інститут монокристалів НАН України (м. Харків), завідувач відділу аналітичної хімії функціональних матеріалів та об’єктів навколишнього середовища.
кандидат хімічних наук,
Пуляєва Ірина Всеволодівна,
Інститут монокристалів НАН України (м. Харків), старший науковий співробітник відділу аналітичної хімії функціональних матеріалів та об’єктів навколишнього середовища.
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук
Тіхонова Лілія Павлівна,
Інститут прикладних проблем фізики та біофізики НАН України (м. Київ) завідувач відділу прикладної коордінаційної хімії
кандидат хімічних наук,
Стоянова Ірина Вікторівна,
старший науковий співробітник відділу аналітичної хімії та фізико–хімії коордінаційних сполук Фізико–хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України
Провідна установа:
Київський університет ім. Тараса Шевченка, кафедра аналітичної хімії
Захист відбудеться “ 26 “ березня 2002 р. о 1000 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.01 в Фізико–хімічному інституті ім.О.В.Богатського НАН України (65080, Одеса, Люстдорфська дорога, 86).
З дисертацією можно ознайомитись в бібліотеці Фізико–хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України.
Автореферат розісланий “ 15 “ лютого 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н. Назаренко Н.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальними проблемами сучасної науки і технології є одержання та дослідження функціональних матеріалів для новітніх галузей науки і техніки, а також запобігання забрудненню навколишнього середовища. Дані про рівень вмісту та міграції токсичних і фізіологічно активних аніонних домішок антропогенного характеру в об'єктах навколишнього середовища необхідні для планування і здійснення природоохоронних заходів.
Необхідність визначення мікродомішок різноманітної природи пов'язана з потребами сучасної науки і техніки в одержанні речовин високого ступеня чистоти. Зокрема, оксигеновмісні аніонні домішки суттєво впливають на ширину діапазону пропускання оптичних монокристалів та характеристики їхньої стійкості. У зв'язку з цим зберігає свою актуальність задача розробки високочутливих методів визначення мікродомішок у матеріалах і природних об'єктах, особливо малого вмісту аніонів, де не можуть бути застосовані сучасні елементні методи аналізу. До таких домішок належать оксигеновмісні аніони сульфуру.
Незважаючи на велику кількість описаних методів визначення вказаних домішок, здебільшого вони або недостатньо чутливі й селективні, або тривалі та трудомісткі. До того ж часто не вдається визначати малий вміст сульфіт– і тіосульфат–іонів на фоні великих концентрацій сульфат–іонів.
Для вирішення цих завдань перспективними можуть бути кінетичні методи аналізу, оскільки вони характеризуються високою чутливістю, вигідно відрізняються простотою і доступністю апаратури, а варіювання умов проведення індикаторної реакції дозволяє досягти селективності.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до тематичних планів науково–дослідних робіт Інституту монокристалів НАН України в рамках відомчого замовлення НАН України на 1996–2000 роки за такими темами: 0196V009869 “Розвиток перспективних інструментальних методів аналізу функціональних матеріалів та об'єктів навколишнього середовища”, 0195V022069 “Розробка методів аналітичного контролю сировини, продукції й об'єктів навколишнього середовища”, 0198V007163 “Вивчення впливу параметрів технологічного процесу на якість оксидних монокристалів, які вирощуються методом Чохральського, та виробів із них”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КІНЕТИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ АНІОНІВ, ЩО МІСТЯТЬ СІРКУ, В ОБ’ЄКТАХ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА НЕОРГАНІЧНИХ МАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок