Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК І ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНУ

СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК І ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНУ

Назва:
СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК І ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Джигалов Сергій Олексійович
УДК 336.02
СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК І ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНУ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ірпінь – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державної податкової служби України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Тарангул Людмила Леонідівна,
Національна академія державної податкової служби України, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єфименко Тетяна Іванівна,
Міністерство фінансів України,
заступник міністра фінансів;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Швабій Костянтин Іванович,
Науково-дослідний центр з проблем оподаткування Національної академії державної податкової служби України, начальник відділу податкової політики та методології оподаткування.
Провідна установа: Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра фінансів (м. Одеса).
Захист відбудеться „30” січня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .855.01 Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, м. Ірпінь, вул. К. Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, м. Ірпінь, вул. К. Маркса, 31.
Автореферат розісланий „29” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор С.В. Онишко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливістю розвитку сучасної державної регіональної політики є її спрямування на активізацію ресурсного потенціалу регіонів із метою зміцнення їхньої конкурентоспроможності. За такого підходу державна підтримка територіально-адміністративних одиниць слугуватиме не основним, а лише додатковим джерелом фінансування ресурсів, що залучаються на регіональному та місцевому рівнях. Відповідальність за соціально-економічне зростання регіонів зміщуватиметься на місцевий рівень, у той час як держава визначатиме механізми координації регіонального розвитку та законодавчі засади його підтримки.
В умовах поступового підвищення фінансової та економічної самостійності регіонів щодо визначення цілей свого розвитку та їхньої реалізації за рахунок власних джерел зростає роль фіскальної політики. За допомогою фіскальної політики здійснюється розподіл і перерозподіл ВВП, формування бюджетних ресурсів, державне регулювання соціально-економічного розвитку регіонів, збалансованість місцевих бюджетів за доходами та видатками тощо.
Важливим інструментом фіскальної політики, що має значний вплив на економічне зростання регіонів та їхнє фінансове забезпечення, є система оподаткування. Система оподаткування, як й інші фінансові чинники, значною мірою визначає більшість показників соціально-економічного розвитку країни, областей інших адміністративно-територіальних одиниць.
Необхідно зазначити, що теоретичні засади системи оподаткування та практичні рекомендації щодо її вдосконалення на макрорівні досить широко відображено у працях О.Д. Василика, Т.І. Єфименко, О.П. Кириленко, В.І. Кравченка, Н.Є. Кульчицької, І.О. Луніної, П.В. Мельника, В.І. Опаріна, С.В. Слухая, А.М. Соколовської, І.Я. Чугунова, Л.І. Шаблистої, В.М. Федосова, С.І. Юрія та інших. Особливості взаємозв’язку податкових і регіональних процесів на обласному рівні були розкриті у роботах В.І. Кравченка та Л.Л. Тарангул. Проте не менш важливою науково-теоретичною проблемою, яка на сьогодні недостатньо розроблена, є дослідження впливу податкових процесів на соціально-економічний розвиток регіонів внутрішньообласного рівня. Взаємозв’язок цих процесів у регіонах більш низького адміністративно-територіального рівня має свою специфіку, що зумовлена: а) підвищеною територіальною диференціацією рівнів соціально-економічного розвитку цих регіонів; б) переважанням доцентрових фінансово-бюджетних потоків, спрямованих переважно на забезпечення соціальної сфери; в) менш широким спектром завдань, що вирішуються на місцевому рівні; г) значно спрощеною організаційно-управлінською структурою податкових інспекцій адміністративних районів, міст та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК І ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок