Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування у студентів коледжу професійних вмінь і навичок в процесі вивчення предмета “Сільськогосподарські машини”

Формування у студентів коледжу професійних вмінь і навичок в процесі вивчення предмета “Сільськогосподарські машини”

Назва:
Формування у студентів коледжу професійних вмінь і навичок в процесі вивчення предмета “Сільськогосподарські машини”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЛОЗВА ІГОР ЙОСИПОВИЧ
УДК 37.01.004:631.3
Формування у студентів коледжу професійних вмінь і навичок в процесі вивчення предмета “Сільськогосподарські машини”
13.00.02 – теорія і методика навчання (технічні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі педагогіки Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Дьомін Анатолій Іванович, Національний аграрний університет, професор кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук,
Волощук Іван Степанович, Інститут педагогіки АПН України, в.о. вченого секретаря
кандидат педагогічних наук,
Решетник Петро Михайлович, Національний аграрний університет, доцент кафедри методики
Провідна установа | Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ дидактики професійної освіти, м. Київ
Захист відбудеться “1 “листопада 2001р о14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.11 в Національному аграрному університеті за адресою 03041, м. Київ 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою 03041, м. Київ 41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “26 “вересня 2001р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лузан П.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема формування професійних вмінь і навичок відноситься до числа тих актуальних проблем, які виникли в зв’язку з швидким розвитком науки, техніки, нових технологій. Нові економічні відносини в усіх галузях виробництва підвищують вимоги до кваліфікації спеціалістів, зайнятих в промисловості, будівництві, на транспорті, в сільському господарстві, до їх професійної підготовки. Вони повинні вміти планувати, програмувати, керувати, контролювати, регулювати, налагоджувати різні автоматично діючі машини, станки, агрегати; вміти своєчасно і швидко визначати, орієнтуючись на сигнали контрольних і вимірювальних приладів, причини несправностей, зупинок; вміти усувати несправності і відновлювати роботу автоматичної системи в усіх випадках її порушення.
Формування політехнічних, загальнотрудових, професійних вмінь і навичок є одним з головних завдань навчання і виховання молоді. Робота на сучасному механізованому і автоматизованому виробництві не тільки пов’язана з оволодінням широким колом професійних знань, вмінь і навичок, але і створює сприятливі умови для всебічного розвитку і застосування здібностей людини. Всебічний і гармонійний розвиток людини неможливий без формування професійних вмінь і навичок, які забезпечують ефективне використання знань в самих різноманітних галузях людської діяльності.
Випускники коледжів, технікумів повинні бути підготовлені до роботи на посадах керівників нижчого рівня на підприємствах різної форми власності. Тому навчальний процес підготовки молодшого спеціаліста передбачає набуття більш глибоких професійних практичних вмінь і навичок, хоча виконання трудових прийомів наладки агрегатів, виконання польових механізованих робіт й інших в структуру діяльності даного фахівця прямо і безпосередньо не входить. Проте, наявність у молодшого спеціаліста відповідних професійних вмінь і навичок виконувати окремі трудові прийоми, якби опосередковано визначають необхідність виконувати планово-організаційну, нормативно-координуючу і контрольно-коригуючу діяльність – функції техніка-механіка.
Формування відповідних професійних вмінь і навичок у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації, що входить до завдань спеціальних технічних дисциплін, зокрема, “Сільськогосподарські машини”, як показує аналіз досвіду роботи, анкетування фахівців, відбувається недостатньо ефективно.
Проблема формування професійних вмінь і навичок багатоаспектна. В теорію професійного навчання внесли суттєвий внесок С.А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування у студентів коледжу професійних вмінь і навичок в процесі вивчення предмета “Сільськогосподарські машини”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок