Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ТА ВИРОБНИЦТВО СЦИНТИЕЛЕКТРОННИХ БЛОКІВ ДЕТЕКТУВАННЯ І ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ

ТЕХНОЛОГІЯ ТА ВИРОБНИЦТВО СЦИНТИЕЛЕКТРОННИХ БЛОКІВ ДЕТЕКТУВАННЯ І ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ТА ВИРОБНИЦТВО СЦИНТИЕЛЕКТРОННИХ БЛОКІВ ДЕТЕКТУВАННЯ І ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,80 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Даншин Євгеній Олександрович
УДК 539.1.074.3
ТЕХНОЛОГІЯ ТА ВИРОБНИЦТВО СЦИНТИЕЛЕКТРОННИХ
БЛОКІВ ДЕТЕКТУВАННЯ І ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ
Спеціальність 05.27.06 - технологія, обладнання
та виробництво електронної техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-технологічному центрі радіаційного приладобудування НТК "Інститут монокристалів" НАН України, м. Харків
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор Рижиков Володимир Діомідович, Науково-технологічний центр радіаційного приладобудування НТК "Інститут монокристалів", м. Харків, директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук Борщов В'ячеслав Миколайович, Науково-дослідний інститут технологічного приладобудування, м. Харків, начальник відділу. кандидат фізико-математичних наук Перевертайло Володимир Леонтійович, Київський науково-дослідний інститут мікроприладів, завідуючий лабораторією ядерно-фізичного і прикладного приладобудування.
Провідна установа Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра радіотехніки.
Захист відбудеться11.01. 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.052.03 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, ауд.13.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 10.12.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Г.І.Чурюмов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається розвитком ядерної енергетики та широким впровадженням джерел іонізуючого випромінювання в різноманітних галузях науки, техніки і народного господарства, що супроводжується небезпекою техногенних катастроф та загрозою радіаційної небезпеки для людини. Серед різноманітних засобів виявлення та детектування іонізуючого випромінювання широке застосування знайшов сцинтиляційний метод реєстрації, що пов'язано з високими експлуатаційними характеристиками сцинтиляційних детекторів. Використання фотодіодів замість традиційних фотоелектронних помножувачів дає змогу створювати компактні сцинтиелектронні детектори і поширює галузі застосування, тому постає необхідність тиражування.
Різноманітність фотодіодів на міжнародному ринку та намагання створення вітчизняних аналогів, наявність сцинтиляційних і напівпровідникових кристалів, що виготовляються в НТК "Інститут монокристалів" послужили основою проведення досліджень у напрямку створення та виробництва нових детекторів. В результаті розробки ряду детекторів актуальною стала задача підсилення, перетворювання та обробки слабких сигналів, яка промисловістю СНД не вирішена у зв'язку з відсутністю серійних підсилювачів з низьким рівнем шумів та спеціалізованих аналого-цифрових перетворювачів. Разом з цим недостатньо досліджена сучасна електронна база з високим ступенем інтеграції і широкими функціональними можливостями, котра може стати основою виробництва сучасних портативних приладів радіаційного контролю на базі нових детекторів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Викладені в дисертації матеріали отримані в ході виконання робіт: НДР “Розробка професійного дозиметра-спектрометра рентгенівського та гама-випромінювання” шифр “Жук” договір № 771-95-96 (замовник - Держкоматом України), ДКР “Розробка великогабаритних сцинтиелектронних блоків детектування: спектрометричних та лічильних гама-випромінювання, комбінованих бета-гама-випромінювання та лінійки стандартних модулів детектування гама-поля” шифр “Центр-1” договір № ЦП-1-05 (МНС України), ДКР “Розробка та виготовлення дослідної партії універсального вибіркового бета-гама радіометра на комбінованих детекторах типу СЕЛДI та пiдготовка виробництва до серiйного випуску” шифр “Даль” договір № 33/4532 від 10.06.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ТА ВИРОБНИЦТВО СЦИНТИЕЛЕКТРОННИХ БЛОКІВ ДЕТЕКТУВАННЯ І ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок