Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВЗУЧІСТЬ ТА ПОШКОДЖУВАНІСТЬ ОсесиМЕтРичНИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН

ПОВЗУЧІСТЬ ТА ПОШКОДЖУВАНІСТЬ ОсесиМЕтРичНИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН

Назва:
ПОВЗУЧІСТЬ ТА ПОШКОДЖУВАНІСТЬ ОсесиМЕтРичНИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,59 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Соболь Володимир Миколайович
УДК 539.3
ПОВЗУЧІСТЬ ТА ПОШКОДЖУВАНІСТЬ ОсесиМЕтРичНИХ
КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН
Спеціальність 05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Морачковський Олег Костянтинович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
завідувач кафедри теоретичної механіки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Курпа Лідія Василівна,
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
завідувач кафедри прикладної математики;
кандидат технічних наук, ст.н.с.,
Матюхін Юрій Іванович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків,
старший науковий співробітник
відділу вібраційних та термоміцностних досліджень.
Провідна установа:
Національний технічний університет України «Київський
політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 24 ” січня 2007 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002 м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “12” грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .050.10 В.Г. Сукіасов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У розрахунках на міцність сучасної високотемпературної техніки, наприклад, авіаційної і ракетно-космічної, ядерних і хімічних реакторів, газотурбінних двигунів і іншої техніки, особливе місце займають розрахунки на повзучість і тривалу міцність. Більшість конструктивних елементів такої техніки в розрахунках моделюють тілами обертання і досліджують при осесиметричному деформуванні. Традиційно, у розрахунках на повзучість конструктивних елементів машин визначають сталі поля напружено-деформованого стану і за критеріями еквівалентних напружень виконують оцінку конструкційної міцності та довговічності. Але для більш достовірної оцінки довговічності конструктивних елементів машин, які експлуатуються в умовах повзучості, необхідно враховувати розподілення у часі полів напружень та незворотних деформацій, що супроводжуються накопиченням пошкоджуваності матеріалу та завершуються прихованим руйнуванням. Існуючі розробки по темі роботи переважно присвячені чисельним розв’язанням задач термоповзучості на основі методу скінчених елементів на базі класичних теорій повзучості та критеріїв тривалої міцності, які не враховують пошкоджуваність матеріалів унаслідок повзучості. Тому створення ефективних методів розв’язання задач повзучості та пошкоджуваності тіл обертання має важливе теоретичне значення для спеціальності динаміки та міцності машин та є практично важливим для сучасного машинобудування.
Про актуальність теми роботи свідчить зацікавленість багатьох вітчизняних та закордонних наукових шкіл у галузі динаміки та міцності машин щодо розрахункових методів оцінки конструкційної міцності та довговічності конструкцій, які деформуються в умовах повзучості із пошкоджуваністю, та існуючі потреби у методах визначення впливу повзучості на експлуатаційні властивості конструкцій на етапі проектування сучасної авіаційної, ракетно-космічної, енергетичної та ядерної техніки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота підготовлена на кафедрі теоретичної механіки Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (НТУ "ХПІ") при виконанні робіт з держбюджетних тем відповідно до координаційного плану МОН України: «Створення методів аналізу нелінійних динамічних процесів, біфуркацій та повзучості в тонкостінних конструкціях» (№ Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОВЗУЧІСТЬ ТА ПОШКОДЖУВАНІСТЬ ОсесиМЕтРичНИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок