Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ЯК СКЛАДОВОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ЯК СКЛАДОВОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ЯК СКЛАДОВОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
МОРОЗ Надія Володимирівна
УДК 371.15:378.147:355.23
ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ
ЯК СКЛАДОВОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ
ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Спеціальність 13.00.04 – “Теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Хмельницький – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ІЩЕНКО Дмитро Васильович,
Державна прикордонна служба України,
Адміністрація Державної прикордонної служби
України, начальник управління кадрів.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор ГРЯЗНОВ Ігор Олександрович, Національна академія Державної прикордонної cлужби України імені Богдана Хмельницького, начальник докторантури;
кандидат педагогічних наук, доцент КУРАНТ Лідія Семенівна, Тернопільський національний економічний університет, кафедра ділової комунікації та організаційної поведінки, завідувач кафедри.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “ 28 ” березня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.03 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розісланий “26 ” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент Ю. І. Сердюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Динамічно змінюється політична карта світу, значних зрушень зазнають економічні та соціальні пріоритети країн, у тому числі й України. Наша країна відчула себе самостійною і самобутньою центральноєвропейською державою, що поступово приєднується до інтеграційних процесів, які відбуваються в Європі.
Одними з основних завдань, які постають перед вищою військовою освітою України, є реформування навчально-виховного процесу, що має на меті створення якісно нової системи підготовки, досягнення суто практичної спрямованості підготовки всіх категорій, підвищення інтенсифікації навчального процесу. У сучасних умовах офіцер повинен вільно спілкуватися з іноземцями у різних службових ситуаціях, обмінюватися досвідом з колегами та разом з ними вирішувати спільні проблеми на професійному рівні.
У зв’язку з підвищеними вимогами соціального замовлення зростає відповідальність вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ) за підготовку таких фахівців і виникає потреба у постійному вдосконаленні їх професійної майстерності. Офіцеру недостатньо мати системні мовні знання та вміти говорити іноземною мовою. Треба знати і розуміти специфіку країни автохтонних носіїв мови, їхню культуру, історію, традиції, менталітет. Потрібно мати навички мовленнєвої та немовленнєвої поведінки в різних професійних і життєвих ситуаціях. Щоб уникнути непорозуміння, комуніканти повинні не лише користуватися самою мовою, а й розуміти невербальні засоби спілкування (жести, рухи тощо), прийняті у певному соціумі. Необізнаність у реаліях культури, соціальної поведінки може призвести до певного нерозуміння тексту за умови знання окремих слів, до порушення контакту між тими, хто спілкується.
Тому одним із пріоритетних завдань професійної підготовки визнається формування у курсантів соціокультурної компетенції (СКК), що передбачає наявність знань про національно-культурні особливості країни, мова якої вивчається, про норми мовленнєвої та немовленнєвої поведінки її носіїв і вміння будувати свою поведінку відповідно до цих особливостей та норм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ЯК СКЛАДОВОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок