Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реакція насінників біологічних форм цукрових буряків на гербіциди

Реакція насінників біологічних форм цукрових буряків на гербіциди

Назва:
Реакція насінників біологічних форм цукрових буряків на гербіциди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут цукрових буряків
Української академії аграрних наук
ЄЩЕНКО
ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 633.63: 631.531.12: 632.954
Реакція насінників біологічних форм цукрових буряків на гербіциди
Спеціальність 06.01.05 – селекція і насінництво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті цукрових буряків Української академії аграрних наук.
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор, член - кореспондент УААН, Гізбуллін НАІЛЬ ГАЙФУЛлОВИЧ, Інститут цукрових буряків, головний науковий співробітник лабораторії насінництва та насіннєзнавства.
Офіційні опоненти:
Доктор сільськогосподарських наук, професор, ВасильківськИЙ Станіслав Петрович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри селекції і насінництва.
Кандидат с.-г. наук, МацеберА анатоліЙ григорович, Інститут післядипломної освіти Українського державного університету харчових технологій, доцент кафедри сільськогосподарського виробництва і насінництва.
Провідна установа – Інститут землеробства УААН, смт. Чабани.
Захист відбудеться “ 4” квітня 2002р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 360. 01 при Інституті цукрових буряків УААН за адресою 03141 м. Київ, вул. Клінічна 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН.
Автореферат розісланий “4” березня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кірсанова Ю. В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На даний час досить широко і успішно гербіциди застосовуються на фабричних посівах цукрових буряків. Але біологічні особливості цієї культури у другий рік життя не дозволяють повністю використовувати ті препарати, які пройшли випробування і рекомендовані на фабричних посівах. При вирощуванні насіння необхідно враховувати безпосередній вплив гербіцидів на репродуктивну систему цукрових буряків і, як наслідок, – на врожай насіння і його якість.
Наші дослідження націлені на вивчення реакції насінників цукрових буряків на ґрунтові і післясходові гербіциди окремо та при їх комплексному застосуванні з врахуванням впливу хімічних препаратів на функціонування андроцею цукрових буряків, ембріональний розвиток насіння та продуктивність насінників, що на сьогодні вивчене недостатньо, а звідси і випливає актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок з науковими програмами. Тема даної роботи є складовою частиною завдання 02.02 “Удосконалити технології, розробити прийоми виробництва насіння нових диплоїдних і триплоїдних гібридів, що забезпечують високий коефіцієнт розмноження і посівні якості” Науково-технічної програми УААН "Розробити і освоїти комплексну систему виробництва цукрових буряків на основі створення інтенсивних сортів і гібридів, удосконалення системи насінництва та застосування ресурсозберігаючих технологій вирощування" на 1996-2000 роки (реєстраційний номер 03.04. –МВ/11-96), завдання 02.02.02 тематичного плану НДР Інституту цукрових буряків на 1996-2000 роки.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи було вивчити чутливість рослин - насінників різних біологічних форм цукрових буряків до гербіцидів, дозволених Міністерством екології і природних ресурсів для застосування на фабричних посівах цієї культури.
Відповідно до поставленої мети в задачу наших досліджень входило вивчити:
-
особливості росту і розвитку рослин цукрових буряків другого року життя при застосуванні гербіцидів;
-
пилкоутворюючу здатність рослин цукрових буряків і ембріональний розвиток насіння залежно від норм застосованих гербіцидів;
-
урожайність і якість насіння при вирощуванні насінників цукрових буряків на різних фонах внесення гербіцидів і відповідній забур’яненості.
Об'єктом наших досліджень була реакція насінників цукрових буряків на гербіциди.
Предметом досліджень були рослини насінників різних біологічних форм цукрових буряків (диплоїдні однонасінні чоловічостерильні, диплоїдні і тетраплоїдні багатонасінні фертильні) при вирощуванні їх на гербіцидному фоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Реакція насінників біологічних форм цукрових буряків на гербіциди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок