Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЖИВИЛЬНИХ середовищ для культивування лептоспір

РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЖИВИЛЬНИХ середовищ для культивування лептоспір

Назва:
РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЖИВИЛЬНИХ середовищ для культивування лептоспір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,17 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Таран Тетяна Володимирівна
УДК 619: 579.62. 57.083.13
РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЖИВИЛЬНИХ середовищ для культивування лептоспір
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: кандидат ветеринарних наук,
Кучерявенко Олександр Олександрович,
Державний департамент ветеринарної медицини,
Міністерство аграрної політики України, заступник Голови
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник
Волинець Леонід Кузьмич, Інститут ветеринарної медицини
УААН, завідувач лабораторії ветеринарно-санітарної
експертизи продуктів тваринництва;
доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник
Прискока Віктор Андрійович, Державний науково-
контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів,
Міністерство аграрної політики України, завідувач відділу
експертизи і стандартизації.
 
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет, кафедра
мікробіології, вірусології та зоології, Міністерство аграрної
політики України, м. Біла Церква,.
Захист відбудеться " 18 " грудня 2001р. о10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою : 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий " 15 "листопада 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема лептоспірозної природно-вогнищевої інфекції останнім часом набуває все більшого значення, оскільки вона стала найбільш поширеною та наносить значні економічні збитки. Для успішної боротьби з цим тяжким антропозоонозом є потреба в розробці вітчизняних діагностичних препаратів та ефективних вакцин. Культивування лептоспір – початковий важливий етап у цих дослідженнях.
Незважаючи на досягнуті успіхи вітчизняних та зарубіжних вчених у галузі вивчення збудника лептоспірозу, все ще залишаються нерозв’язаними багато питань, зокрема ті, що стосуються культивування лептоспір.
На сьогодні відомо 23 серогрупи і 202 серовари цього мікроорганізму і їх кількість зростає завдяки виділенню та ідентифікації нових штамів лептоспір
(Ellis W.A., 1996). Над проблемою виготовлення нових та удосконаленням існуючих живильних середовищ працювало багато дослідників: Терських В.І., Малахов Ю.А., Білоусов В.І., Korthhof G., Fervoort H.–Wolff J., Stuart R., Ellis W.A., Ellinghausen H., Johnson R.C., McCulogh W.G., Harris V.G. та ін. Однак, незважаючи на чисельність запропонованих рецептів живильних середовищ для культивування лептоспір, досі залишаються актуальними проблеми високого вмісту в них сироваткового білка, дефіциту сироватки крові кролів, недостатнього накопичення біомаси, дороговизни синтетичних і напівсинтетичних середовищ та ін.
Поширення лептоспірозу, зростання кількості серогруп та сероварів збудника, необхідність виділення та ідентифікації нових штамів лептоспір спонукає до пошуку нових та удосконалення наявних селективних середовищ для виділення чистих культур та методів їх очищення від сторонньої мікрофлори.
Культивування лептоспір у лабораторних умовах виконують в основному на живильних середовищах з вмістом 10% сироватки крові кролів. З огляду на велику ціну компонента, доцільно визначити можливість використання сироватки крові овець у середовищах для культивування лептоспір як дешевшої в декілька разів і доступнішої. Проте поширення лептоспірозу останнім часом призводить до того, що сироватка крові тварин-донорів часто містить антитіла до одного, а частіше до декількох серогруп збудника лептоспірозу. З огляду на це виникає потреба звільнення сироватки крові овець для культивування лептоспір від специфічних імуноглобулінів (Іg), що заважають їхньому росту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЖИВИЛЬНИХ середовищ для культивування лептоспір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок