Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> соціально-економічні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні

соціально-економічні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні

Назва:
соціально-економічні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА”
Журба Олександр Сергійович
УДК 330. 356
соціально-економічні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні
Спеціальність 08.00.01 – економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник : доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Врублевський Віталій Костянтинович,
Інститут соціології НАН України, головний науковий співробітник відділу соціально-політичних процесів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, професор
Миронов Микола Дем’янович,
Академія муніципального управління (м. Київ),
завідувач кафедри економіки підприємства
Захист відбудеться “_22_” жовтня 2007 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 в ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49г , ауд. 601.
Автореферат розісланий “_20_” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність теоретичного дослідження міжбюджетних відносин в Україні обумовлена низкою міркувань. По-перше, однією із ключових проблем трансформації економічної системи в Україні є визначення концептуальних засад формування податково-бюджетної системи в умовах існуючого комплексу соціально-політичних і економічних проблем. Допущені теоретичні помилки при моделюванні податкової системи на початкових етапах економічних реформ призвели до загострення соціально-економічних суперечностей, диспропорцій в структурі між бюджетного розподілу. Сучасна українська практика господарювання не надає належної уваги соціально-економічним та політико-організаційним детермінантам як при визначенні цільової функції, так і при раціоналізації методів та інструментів національної податково-бюджетної політики.
По-друге, недосконалість теоретичного обґрунтування цільових пріоритетів трансформації, заснованого на емпіричному досвіді промислово розвинених країн, поряд із застосуванням на практиці неадаптованих до вітчизняних інституціональних реалій високоабстрактних теоретичних моделей, є відмінною рисою і недоліком вітчизняної трансформаційної політики. Нівелювання значимості економічної науки в практичній діяльності, спрямованої на районування та формування системи міжбюджетних відносин, обумовлює осередковий характер прийнятих політичних рішень, наслідками яких є диспропорції у системі галузевого відтворення, регіонального розвитку, а також гальмування розвитку окремих територіальних громад. Саме тому формування системи міжбюджетних відносин на сьогоднішньому етапі вимагає адекватної оцінки цільових пріоритетів, наявних національних та регіональних обмежень у використанні інструментів та можливих методів оптимізації податково-бюджетної сфери.
Позитивний методологічний аналіз еволюції економічної думки свідчить про неоднорідність фундаментальних принципів оптимізації податково-бюджетної системи. Розробці нормативних теорій суспільних фінансів та прикладних моделей фіскальної політики присвячено велику кількість наукових робіт, а саме таких авторів як Ф.Рамсей, М.Буато, А.Пігу, Є.Слуцький, А.Лернер, М.Фрідмен, Я.Тінберген, Р.Масгрейв, Дж.Бьюкенен, Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: соціально-економічні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок