Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ РУХ У ВОЛИНСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ В 20-30-Х РОКАХ ХХ СТ.

УКРАЇНСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ РУХ У ВОЛИНСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ В 20-30-Х РОКАХ ХХ СТ.

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ РУХ У ВОЛИНСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ В 20-30-Х РОКАХ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМЕНІ ІВАНА КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
ВІСИНА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 94(477.8)"19"
УКРАЇНСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ РУХ У ВОЛИНСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ В 20-30-Х РОКАХ ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЛЬВІВ-2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Волинського державного університету ім. Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Кучерепа Микола Михайлович, кандидат
історичних наук, доцент кафедри новітньої
історії України Волинського державного
університету ім. Лесі Українки
Офіційні опоненти: Гелей Степан Дмитрович, доктор історичних наук, професор, проректор Львівської комерційної академії
Давидюк Руслана Петрівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Рівненського гуманітарного університету
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історико-краєзнавчих досліджень, м. Київ
Захист відбудеться 10 вересня 2002 р. о 1530 год., на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.222.01 в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України за адресою (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий 9 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук |
І.Г. Патер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКАРОБОТИ
Актуальність теми. В період становлення ринкової економіки пріоритетним завданням стало впровадження різних форм власності. Повною мірою це стосується і розвитку кооперації. У здійсненні сучасних економічних реформ цінним є досвід роботи західноукраїнських, зокрема волинських кооператорів міжвоєнного періоду.
Розвиваючи власне господарство, українці в той час не могли створити завершену систему національної економіки. Не маючи своєї державності, їм довелося розраховувати лише на господарську самоорганізацію. Кооперація тут стала масовою всенародною організацією, охоплювала різнобічні сторони господарського життя населення: кредитування і споживання, заготівлю і збут, переробку і експорт. Вона захищала економічні і соціальні права волинян, виховувала їх національно-свідомими громадянами. Функціонування на Волині української кооперації в міжвоєнний період, за винятком кількох епізодичних моментів, не знайшли належного висвітлення в літературі. Тому вкрай важливо на основі документальних архівних матеріалів узагальнити і відтворити реальну картину українського кооперативного руху.
Отже, актуальність теми зумовлена особливостями соціально-економічного та суспільно-політичного життя українців Волині; широким спектром діяльності кооперативних товариств; недостатнім дослідженням проблеми та можливістю опрацювання маловідомих джерел, насамперед архівних, що дозволяє по-новому висвітлити функціонування волинської української кооперації у 20-30-ті роки. Вивчення цього питання сприятиме більш виваженому з’ясуванню українсько-польських стосунків міжвоєнного періоду.
Дисертаційна робота є складовою програми наукових досліджень історії Волині у Волинському державному університеті ім. Лесі Українки, а також держбюджетної теми “Українсько-польські відносини на Волині (20-40 роки ХХ ст.)”.
Мета дослідження – відобразити цілісну картину організаційного становлення та діяльності української кооперації на Волині у міжвоєнний період, її специфічні риси та регіональні особливості за умов дискримінаційної політики польського уряду.
Реалізація поставленої мети передбачає з’ясування:
-
політичних та економічних умов становлення і розвитку кооперації регіону, її місце у господарській системі Другої Речіпосполитої;
-
особливостей кооперативного руху Волинського воєводства та його характерних ознак;
-
організаційних форм і структури управління кооперацією;
-
функцій кооперативів низової ланки та їх фахових центрів;
-
темпів і характеру розвитку різних видів кооперації;
-
наслідків діяльності кооперації у краї, її здобутків та прорахунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ РУХ У ВОЛИНСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ В 20-30-Х РОКАХ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок