Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ IНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ КОМАНДИРIВ ПIДРОЗДIЛIВ ПРИКОРДОННИХ ВIЙСЬК УКРАЇНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ IНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ КОМАНДИРIВ ПIДРОЗДIЛIВ ПРИКОРДОННИХ ВIЙСЬК УКРАЇНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ IНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ КОМАНДИРIВ ПIДРОЗДIЛIВ ПРИКОРДОННИХ ВIЙСЬК УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,87 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМIЯ ПРИКОРДОННИХ ВIЙСЬК УКРАЇНИ
iм. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
ГРЯЗНОВ IГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 351:355:37
УДОСКОНАЛЕННЯ IНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ
РОБОТИ КОМАНДИРIВ ПIДРОЗДIЛIВ
ПРИКОРДОННИХ ВIЙСЬК УКРАЇНИ
Спецiальнiсть 20.02.02
Вiйськова педагогiка та психологiя
Автореферат дисертацiї на здобуття
наукового ступеня кандидата педагогiчних наук
Здобувач Грязнов I.О.
Хмельницький - 1998
Дисертацiєю є рукопис.
Роботу виконано в Академiї Прикордонних вiйськ України iм. Богдана Хмельницького. Державний комiтет у справах охорони державного кордону України.
Науковий керiвник - кандидат педагогiчних наук, доцент Iщенко Дмитро Васильович, кафедра педагогіки та психології Академiї Прикордонних вiйськ України ім. Богдана Хмельницького, начальник кафедри.
Офiцiйнi опоненти:
доктор педагогiчних наук, професор Сметанський Микола Іванович, кафедра педагогіки Вінницького державного педагогічного університету, завідувач кафедрою;
кандидат педагогічних наук, доцент Мальцев Володимир Миколайович, кафедра гуманітарних наук Одеського інституту Сухопутних військ, старший викладач.
Провідна установа:
Академiя Збройних Сил України, кафедра історії війн і воєнного мистецтва, Мiнiстерство оборони України, м. Київ.
Захист вiдбудеться 1 грудня 1998 року о 10 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради К 70.705.02. Академiї Прикордонних вiйськ України iм. Богдана Хмельницького (280003, м. Хмельницький - 3, вул. Шевченка, 46).
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Академiї Прикордонних вiйськ України ім. Богдана Хмельницького, (280003, м. Хмельницький - 3, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розiслано 25 серпня 1998 року.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради
кандидат військових наук, професор Бастрічев В. С.
Загальна характеристика роботи
Вступ
Тривалий суперечливий шлях розвитку, масштабні політичні, воєнні, економічні потрясіння, а також значні науково-технічні досягнення запевняють людство в переконанні того, що найвищою цінністю на Землі є людина, неповторна людська особистість. Ці загальнопланетарні тенденції сучасного суспільства сьогодні займають важливе місце i у сфері військової педагогіки, впливають на її спрямованість і зміст.
Важливе значення для методології військової педагогіки має критичний аналіз парадигми, що упродовж кількох останніх століть була панівною в науці взагалі. Згідно з нею, об'єктивність наукової істини вважалась тим вищою, чим більше наука абстрагувалась від суб'єкта, від індивідуальності. Саме такий підхід сприяв появі педагогіки, яка, ігноруючи індивідуальність, оперувала абстрактною людиною, на яку i було спрямовано виховний вплив.
Військова педагогіка в недалекому минулому серед усіх інших галузей педагогічної науки була найбільш далекою від ідей гуманізму внаслідок тотального ідеологічного впливу. Вона грунтувалася на ідеї вирішального формуючого соціального впливу, його ексклюзивній ролі у формуванні особистісті. Матеріальне зводилось тільки до соціального, особистість військовослужбовця розцінювалась як простий об`єкт зовнішнього впливу. В індивідуальній виховній роботі практикувався прямолінійний підхід, за яким за взірець бралося точне відтворення зовнішнього у внутрішньому. При цьому не враховувалось, що людина у військовій формі має свої особистісні психологічні, антропологічні, біологічні характеристики, свої потреби та свої проблеми.
Сучасні концептуальні зміни, які відбуваються у Прикордонних військах України, їхня поступова трансформація із суто військової в правоохоронну структуру, створюють об'єктивні передумови для створення системи виховання на засадах гуманізму.
Відповідно до законів "Про державний кордон України" і "Про Прикордонні війська України", вказівок Держкомкордону з організації оперативно-службової діяльності щодо охорони кордону виховання всіх категорій військовослужбовців-прикордонників набуває пріоритетного значення. Його серцевиною повинна стати індивідуальна виховна робота, модель якої має грунтуватися на ідеї, що саме особистість є джерелом свого саморозвитку. Завдання вихователя полягає в тому, щоб створити для вихованця умови для самовиховання, самовизначення і самореалізації з урахуванням свого рівня розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ IНДИВІДУАЛЬНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ КОМАНДИРIВ ПIДРОЗДIЛIВ ПРИКОРДОННИХ ВIЙСЬК УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок