Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗНОГО СПОНДИЛІТУ

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗНОГО СПОНДИЛІТУ

Назва:
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗНОГО СПОНДИЛІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,81 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ІНСТИТУТ ПАТОЛОГІЇ ХРЕБТА ТА СУГЛОБІВ
ІМЕНІ ПРОФЕСОРА М.І. СИТЕНКА АМН УКРАЇНИ
ГОЛКА ГРИГОРІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 616/711-002.5-071-089
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ
ТА ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗНОГО СПОНДИЛІТУ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти, МОЗ України.
Науковий консультант: доктор медичних наук професор
ВИСЮК Микола Іванович
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри травматології, вертебрології та анестезіології
Офіційні опоненти : доктор медичних наук
ПРОДАН Олександр Іванович
Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України, головний науковий співробітник
доктор медичних наук професор
ФІЩЕНКО Віталій Якович
Інститут травматології та ортопедії АМН України,
завідувач відділу хірургії хребта з республіканським нейрохірургічним “спінальним” центром
доктор медичних наук професор
КЛИМОВИЦЬКИЙ Володимир Гарійович
Науково-дослідний інститут травматології та
ортопедії Донецького державного медичного
університету ім. М.Горького МОЗ України, директор
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра травматології та ортопедії, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “25” лютого 2005 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий “21” січня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради доктор медичних наук В. О. Радченко


Актуальність теми. Захворюваність на туберкульоз в Україні після тривалого періоду зниження з 1991 р. стала значно підвищуватися. Серед численних відомих причин росту захворюваності на туберкульоз особливе місце займає криза системи активного виявлення туберкульозу серед населення, що сприяє накопиченню прихованих джерел інфекції та різкому погіршенню епідеміологі-чної обстановки.
Крім того, відсутність на місцях спеціалістів з кістково-суглобового туберкульозу (КСТ) утруднює не тільки рішення проблеми ранньої діагностики, але й тактику подальшого кваліфікованого лікування виявленого кістково-суглобового туберкульозу.
В Україні частка екстрапульмональних локалізацій туберкульозу становить 10,6у загальній структурі випадків захворювань на туберкульоз. В умовах сучасної епідеміологічної обстановки кістково-суглобовий туберкульоз займає перше місце в структурі захворюваності на позалегеневий туберкульоз (ПЛТ) у нашій країні, а туберкульоз хребта займає перше місце в структурі уражень кісток та суглобів.
За даними В.М. Лаврова (2002), у країнах СНД діагностичні помилки при кістково-суглобовому туберкульозі складають від 40 до 75 %, а при запущених формах спондиліту – до 46 %. У високорозвинених країнах, за даними HodgsonStock F.E. (1994), діагностика цих захворювань також викликає значні труднощі.
Епідеміологічна ситуація з позалегеневого туберкульозу у нашій країні характеризується значною кількістю не виявлених хворих (Фещенко Ю.І., Ільніцький І.Г., Мельник В.М., Панасюк О.В., 1998).
Базуючись на загальній епідеміологічній ситуації з туберкульозу у цілому, у найближчі роки слід очікувати значного зростання числа хворих на ПЛТ. Очевидно, проблеми ПЛТ в останні роки будуть наростати та набувати все більш важливого значення.
У доступній нам літературі за останні два десятиріччя не знайшла відображення диференційна діагностика туберкульозного спондиліту (ТС) із неспецифічним спондилітом, пухлинами хребта і деструктивно-дистрофічними захворюваннями.
Завдяки цьому стає очевидною актуальність проблем розробки нових діагностичних підходів до верифікації туберкульозної етіології захворювання хребта, розробки алгоритму діагностики ТС з формуванням груп ризику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗНОГО СПОНДИЛІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок