Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Нормування як засіб правового регулювання земельних відносин

Нормування як засіб правового регулювання земельних відносин

Назва:
Нормування як засіб правового регулювання земельних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Мірошниченко Анатолій Миколайович
УДК 349.4
Нормування як засіб правового регулювання земельних відносин
Спеціальність 12.00.06: земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсове право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі трудового, земельного та екологічного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, Заслужений юрист України Андрейцев Володимир Іванович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, декан юридичного факультету, завідувач кафедри трудового, земельного та екологічного права.
Офіційні опоненти:
Шульга Михайло Васильович, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, директор Інституту підвищення кваліфікації Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри екологічного права (м. Харків).
Коцюба Олександр Павлович, кандидат юридичних наук, доцент, член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений юрист України, декан юридичного факультету Академії муніципального управління, професор кафедри цивільно-правових дисциплін Академії муніципального управління (м. Київ).
Провідна установа:
Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 17 червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.06 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вол. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 14.05.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент Боднар Тетяна Валеріївна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах суспільні відносини щодо використання, охорони та відтворення земель надзвичайно урізноманітнюються та ускладнюються, що зумовлює необхідність їх більш детальної регламентації правовими засобами. Одним із основних засобів, за допомогою яких забезпечується детальність та дієвість правового регулювання, є нормування. Незважаючи на те, що роль нормування у регулюванні земельних відносин постійно зростає, даний засіб правового регулювання залишається недостатньо дослідженим.
Обрана тема спрямована на виявлення сутності та закономірностей нормування як засобу правового регулювання на прикладі земельних правовідносин. Розкриття обраної теми, на думку дисертанта, створить підґрунтя для наступних узагальнень щодо сутності та закономірностей нормування на рівні загальної теорії земельного права, а в практичному аспекті – сприятиме вдосконаленню правового регулювання земельних правовідносин.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане за науковою темою “Формування механізму реалізації і захисту прав та свобод громадян в України”, яка виконується на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка (номер теми БФ 042-01, номер державної реєстрації 03010002693). Дисертант досліджував, зокрема, механізм реалізації конституційного права кожного на знання своїх прав і обов’язків у процесі здійснення нормування у земельних відносинах, а також його роль у реалізації та захисті низки інших прав суб’єктів земельних правовідносин. Запропоновані положення та висновки за темою відображені у дисертації і були апробовані у наукових статтях.
Дисертаційне дослідження також безпосередньо пов’язано із виконаною на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка науковою темою “Дослідження державно-правового механізму забезпечення аграрної, земельної реформи і одержання екологічно безпечної сільськогосподарської продукції” (номер державної реєстрації 0197U003329).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Нормування як засіб правового регулювання земельних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок