Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В РОБОТІ ПЕДАГОГІЧНИХ З’ЇЗДІВ (1861 – 1920рр.)

ПРОБЛЕМИ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В РОБОТІ ПЕДАГОГІЧНИХ З’ЇЗДІВ (1861 – 1920рр.)

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В РОБОТІ ПЕДАГОГІЧНИХ З’ЇЗДІВ (1861 – 1920рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,46 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВДОВЕНКО ВІКТОРІЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 37 (09) + 373. 31 + 371. 122
ПРОБЛЕМИ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
В РОБОТІ ПЕДАГОГІЧНИХ З’ЇЗДІВ (1861 – 1920рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педагогіки початкової освіти та соціальної педагогіки Кіровоградського державного педагогічного університету
імені Володимира Винниченка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
МЕЛЬНИЧУК Сергій Гаврилович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, професор кафедри педагогіки початкової освіти та соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
МАЙБОРОДА Василь Каленикович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри управління освітою;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
АНТОНЕЦЬ Михайло Якович,
Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії історії педагогіки.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти й науки України, м. Вінниця.
Захист дисертації відбудеться 15 квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, ауд. 12).
Автореферат розісланий 14 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Безносюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості теми. Державна національна програма „Освіта” й програма „Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті” потребують значного поліпшення навчально-виховного процесу з урахуванням світового досвіду та надбань попередніх поколінь. Подібне поєднання зусиль педагогів-учених, учителів-практиків, максимальне залучення педагогічних новацій Заходу мали місце в нашій освіті в другій половині ХІХ – початку ХХ ст. і яскраво виявилися у феномені педагогічних з’їздів зазначеного періоду. Біля витоків цього визначного педагогічного явища стояли такі корифеї, як М.Корф, К.Ушинський, М.Бунаков, Д.Тихомиров та ін. З’їзди народних учителів України (1861–1920 рр.) відігравали важливу роль у розвитку народної освіти.
Для використання і втілення в практику найбільш прогресивних ідей минулого, відпрацювання методології виходу на нові рубежі освіти виникає необхідність вивчити досвід попередніх поколінь і критично впровадити його в практику сьогодення. Тому й зараз історія вчительських з’їздів є досить актуальною темою.
Перші публікації з приводу організації та проведення педагогічних з’їздів у Російській імперії з’явилися ще наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. Це були праці С.Бобровського, М.Бунакова, В.Василевича, І.Деркачова, М.Іванова, І.Калініна, А.Конощенка, М.Корфа, Г.Кречетова, М.Лавровського, А.Лотоцького, В.Нікольського, М.Пєсковського, М.Чехова та ін. Ці автори зазвичай були безпосередніми учасниками педагогічних з’їздів, досить часто – їхніми керівниками. Саме це зумовило висвітлення ними лише окремих сторін явища, деяку суб’єктивність і тенденційність їхніх праць.
До проблем початкової освіти кінця ХІХ – початку ХХ ст. у свій час намагалися привернути увагу громадськості І.Бєлоконський, Б.Веселовський, М.Пирогов, Н.Тулупов, К.Ушинський, Г.Фальборк, В.Фармаковський, В.Чарнолуський, П.Чижевський та ін.
Перший український педагогічний журнал „Світло”, який виходив у 1910 – 1914 рр., дуже високо оцінював значення освітянських з’їздів, містив багато публікацій і повідомлень з цієї теми (С.Русової, С.Черкасенка, Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В РОБОТІ ПЕДАГОГІЧНИХ З’ЇЗДІВ (1861 – 1920рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок