Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ОЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА РЕГІОНУ

МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ОЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА РЕГІОНУ

Назва:
МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ОЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАТКОВА НАТАЛЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 65.011:665
МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ОЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА РЕГІОНУ
08.07.02 — економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2006


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Пантелєєв Володимир Дмитрович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри бухгалтерського обліку.
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Сегеда Сергій Андрійович,
Вінницький державний аграрний університет,
доцент кафедри аграрної економіки.
Провідна установа – Південна філія “Кримський державний агротехнологічний університет” Національного аграрного університету, кафедра економіки, м. Сімферополь.
Захист відбудеться "12" жовтня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 Миколаївського державного аграр-ного університету за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференцзала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державно-го аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий "5" вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поглиблення ринкових відносин в Україні покликало проблему переходу від виживання до сталого розвитку підприємств і підвищення ефективності їх діяльності. Ця проблема стосується як продуктового підкомплексу АПК України у цілому, так і олійного підкомплексу зокрема.
Олійножирова промисловість – одна з провідних галузей харчової промисло-вості України. Висока затребуваність олійної продукції визначила її певний розвиток. Але, незважаючи на те, що в даний час галузь знаходиться на підйомі, в окремих регіонах триває спад обсягів виробництва рослинної олії. Зокрема, в Миколаївській області з 1995 року обсяг виробництва олії на діючих підприємствах поступово скорочувався і у 2004 році порівняно з 1995 роком зменшився майже у 4 рази (з 13467 тонн у 1995 році до 3446 тонн у 2004 році (без врахування обсягу виробництва нового заводу “Екстрол”, введеного в експлуатацію в кінці 2003 року)). Тому питання розвитку і підвищення ефективності олійного виробництва в Україні постає особливо гостро.
Загальним питанням підвищення ефективності агропромислового комплексу України в ринкових умовах присвячували свої праці провідні вітчизняні вчені-економісти: Андрійчук В.Г., Артикульний Л.О., Борщевский П.Л., Гайдуцький П.І., Гречкосій В.В., Єрмакова Т.Л., Колузанов К.В., Куліш М.Ю., Мармуль Л.О., Месель-Веселяк В.Я., Саблук П.Т., Сахацький М.П., Топіха І.Н., Трегобчук В.М., Пасхавер Б.Й., Юзефович А.Е., Прокопа І.В., Молдаван Л.В., Крисанов Д.Ф., Шубравська О.В., Попова О.Л., Скурська Н.М., Ушкаренко Ю.В., Червен І.І., Шебанін В.С. та ін. Окремі питання розвитку олійної промисловості України були розглянуті українськими економістами, такими як Адаменко Т., Дзюбак О., Гречкосій В.Д., Каретникова В.С., Кухта В.Г., Кучеренко С.Ю., Марченко В.В., Мельник І.І., Побережна А.А., Толкач М.І., Уланчук В.С., Ярмак А. та інші.
Але в сучасних ринкових умовах перед менеджментом підприємств виникає необхідність вибору та використання дієвого механізму управління підвищенням ефективності виробництва. В цей час більшість інструментальних засобів (методів, моделей і методик), які на практиці сьогодні використовуються в Україні для оцінки, аналізу і планування ефективності виробництва в різних підкомплексах АПК, не зовсім пристосовані до вимог ринкової економіки. Крім цього, виробництво рослинної олії має свої специфічні особливості, які також слід враховувати в механізмі управління підвищенням ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ОЛІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок