Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СТАН ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ ТА УСПІШНІСТЬ НАВЧАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ І ЇХ ЗВ’ЯЗОК З ВЛАСТИВОСТЯМИ ОСНОВНИХ НЕРВОВИХ ПРОЦЕСІВ

Загрузка...

СТАН ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ ТА УСПІШНІСТЬ НАВЧАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ І ЇХ ЗВ’ЯЗОК З ВЛАСТИВОСТЯМИ ОСНОВНИХ НЕРВОВИХ ПРОЦЕСІВ / сторінка 4

Назва:
СТАН ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ ТА УСПІШНІСТЬ НАВЧАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ І ЇХ ЗВ’ЯЗОК З ВЛАСТИВОСТЯМИ ОСНОВНИХ НЕРВОВИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Подразниками слугували світлові сигнали червоного, жовтого та зеленого кольорів. Початкова експозиція сигналу становила 900 мс, а тривалість кожного наступного подразника змінювалася автоматично в залежності від характеру відповіді досліджуваного (після правильної відповіді експозиція наступного сигналу зменшувалася на 20 мс, а після помилкової – збільшувалася на 20 мс). Тривалість пауз між подразниками постійна і становила 200 мс.
Перед початком дослідження обстежуваний отримував інструкцію про те, що при появі на екрані сигналу червоного кольору необхідно якнайшвидше натиснути правою рукою праву кнопку, при появі сигналу зеленого кольору – лівою рукою ліву кнопку. На сигнали жовтого кольору не реагувати. При помилкових реакціях роботу не припиняти, а максимально зосередити увагу на правильному виконанні інструкції.
Для визначення рівня функціональної рухливості нервових процесів пропонується серія із 120 сигналів (по 40 кожного кольору), що у випадковому порядку змінюють один одного. Показником функціональної рухливості нервових процесів є час, затрачений на виконання такого навантаження. Чим вищий темп роботи досліджуваного, тим меншим є час виконання завдання і тим кращим є його показник.
Основним критерієм сили нервових процесів є працездатність головного мозку, яка проявляється в здатності нервової системи витримувати тривале концентроване навантаження або дію дуже сильного подразника, не переходячи у позамежне гальмування. Сила нервових процесів визначалась за вищеописаною методикою, але у цьому випадку фіксувалась загальна кількість переглянутих сигналів, тоді як час виконання завдання залишався незмінним – 5 хвилин. Більша кількість переглянутих сигналів за однаковий проміжок часу свідчить про вищу силу нервових процесів.
У нашому дослiдженнi зорово-моторнi реакцiї різного ступеня складності вивчалися на приладі та за методикою М.В. Макаренка [1987].
Дослідження розпочинали з визначення латентного періоду простої зорово-моторної реакції (ПЗМР). Обстежуваний повинен був при появі на екрані будь-якого подразника швидко натискати праву кнопку на пульті досліджуваного. Обстежуваному пред’являлося 30 подразників. На ПНДО час експозиції становив 0,7 секунди, а тривалість паузи змінювалась автоматично за певною програмою, закладеною у приладі, незалежно від швидкості реакції обстежуваного.
Далі досліджувався латентний перiод реакцiї вибору одного з трьох подразників – РВ1-3. Обстежуваному пред’являли тi ж самi сигнали і в тiй же кiлькостi, що i під час визначення ПЗМР, але пропонувалося якнайшвидше натискати праву кнопку правою рукою на появу сигналу червоного кольору і не натискувати жодної кнопки при появі інших кольорів. Експозицiя сигналу становила 0,9 секунди. Латентний період зорово-моторної реакції вибору двох з трьох подразників (РВ2-3) відрізнявся від двох попередніх тим, що, крім натиску на праву кнопку правою рукою при появі на екрані сигналу червоного кольору, обстежуваний повинен був натиснути ліву кнопку лівою рукою при появі на екрані сигналу зеленого кольору. У разі появи сигналу жовтого кольору – не здійснювати ніяких дій, так як цей сигнал є гальмівним. Темп, тривалість експозиції та пауза між подразниками були такими ж, як як і при визначенні РВ1-3. На ПНН-3-01 пауза між подразниками постійна – 1 секунда.
Вивчення функції короткочасної зорової пам’ятi проводили з використанням таблиць з 10 одиницями певного матерiалу. Обстежуваним пропонували для запам’ятовування рiзнi види матерiалу: слова, не пов’язанi між собою змістом, якi складалися з одного та двох складiв; двозначнi числа в межах 10-99; беззмiстовнi склади з двох приголосних i однiєї голосної букви; малюнки. Пiсля 30-ти секундного запам’ятовування обстежуваний протягом 30 секунд мав можливiсть закрiпити матерiал, що запам’ятав (час вiдставлення) у формi внутрiшньої мови. Пiсля 30-ти секундного вiдставлення обстежуваний вiдтворював знаки, якi запам’ятав, письмово у довiльному порядку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТАН ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ ТА УСПІШНІСТЬ НАВЧАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ І ЇХ ЗВ’ЯЗОК З ВЛАСТИВОСТЯМИ ОСНОВНИХ НЕРВОВИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок