Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДОБРАЖЕННЯ СТАНУ ТРИВОГИ ПЕРСОНАЖА В АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ: СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ

ВІДОБРАЖЕННЯ СТАНУ ТРИВОГИ ПЕРСОНАЖА В АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ: СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ВІДОБРАЖЕННЯ СТАНУ ТРИВОГИ ПЕРСОНАЖА В АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ: СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,63 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРКЕВИЧ Галина Іліодорівна
УДК 801.111[42+37]
ВІДОБРАЖЕННЯ СТАНУ ТРИВОГИ ПЕРСОНАЖА
В АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ:
СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Воробйова Ольга Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра лексикології та стилістики англійської мови, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Сумський державний університет,
кафедра перекладу, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Гладьо Світлана Вікторівна,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. М.Коцюбинського,
кафедра англійської філології, завідувач кафедри
 
Провідна установа | Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, кафедра лексикології та стилістики англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 18.05.2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий 12.04.2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Спрямованість сучасних гуманітарних досліджень на вивчення емоційної сфери людини крізь призму взаємодії когніції й емоцій як вияву глибинних механізмів антропоцентризму відображається в психологічних (К.Ізард, A.Damasio, K.Oatley), психолінгвістичних (В.П.Бєлянін, В.І.Жельвіс, О.Ю.Мягкова, Р.М.Фрумкіна) та мовознавчих студіях. У межах останніх сформувалася особлива дослідницька галузь, яка отримала назву “лінгвістика емоцій”, або “емотіологія” (В.І.Шаховський). Ця галузь інтегрує здобутки лексикології (М.А.Буряков, Б.Волек), фразеології (М.В.Гамзюк), стилістики (В.І.Болотов, В.А.Маслова) та когнітивної лінгвістики (F.Daneљ, G.Lakoff, Z.Kцvecses, A.Wierzbicka), а також лінгвопоетики в її структурному (Р.Барт, Ц.Тодоров, О.Є.Філімонова, А.В.Корольова) та когнітивному вимірах (R.Tsur, M.Freeman, R.W.Gibbs, О.П.Воробйова, Л.І.Бєлєхова).
В емотіологічних дослідженнях панують три підходи до розгляду емоцій
і емоційних станів у їх мовному та текстовому втіленні. У руслі першого підходу увага переважно приділяється встановленню лексико-семантичних і стилістичних засобів (Ю.Д.Апресян, О.М.Вольф, Я.О.Покровська, В.М.Телія, В.І.Шаховський) на позначення емоцій та емоційних станів у різних мовах. Другий підхід, який можна визначити як комунікативно-прагматичний, передбачає розкриття способів вираження емоцій та емоційних станів у мовленні та дискурсі, зокрема
з урахуванням фонетико-просодичних особливостей (А.А.Калита, Е.О.Нушикян, С.В.Іванова), гендерних відмінностей (О.І.Горошко), а також невербальної поведінки комунікантів (Г.Є.Крейдлін, І.І.Сєрякова, О.А.Янова). Третій підхід, що формується у межах лінгвопоетики, базується на дослідженнях художньої семантики з акцентом на емотивність як специфічну властивість художнього тексту (О.П.Воробйова, С.В.Гладьо, W. van Peer), на передбачуваний емоційний відгук читача (О.П.Воробйова, D.S.Miall, D.Kuiken), а також відображені в тексті вияви емоцій і емоційних станів персонажів (Н.О.Позднякова, О.А.Левіна).
Новий поштовх емотіологія отримала в когнітивній парадигмі,
що зосереджується на структурах представлення вербалізованих знань, зокрема про емоції та емоційні стани людини, в якій останні осмислюються через досвід фізичного існування, пропущений крізь культурологічний фільтр (G.Lakoff, M.Johnson, M.Turner).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВІДОБРАЖЕННЯ СТАНУ ТРИВОГИ ПЕРСОНАЖА В АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ: СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок