Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВІРТУАЛЬНОГО ДИСКУРСУ В ПРОСТОРІ ІНТЕРНЕТ (на прикладі інтернет-щоденників)

ОСОБЛИВОСТІ ВІРТУАЛЬНОГО ДИСКУРСУ В ПРОСТОРІ ІНТЕРНЕТ (на прикладі інтернет-щоденників)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВІРТУАЛЬНОГО ДИСКУРСУ В ПРОСТОРІ ІНТЕРНЕТ (на прикладі інтернет-щоденників)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,25 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
ЗАБОРОВСЬКА Світлана Віталіївна
УДК 811.161.1’42:004.738.5
ОСОБЛИВОСТІ ВІРТУАЛЬНОГО ДИСКУРСУ
В ПРОСТОРІ ІНТЕРНЕТ
(на прикладі інтернет-щоденників)
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
Бойко Неоніла Василівна,
Харківський національний
університет імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри російської мови
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Панченко Олена Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри лінгвістичної підготовки іноземців
кандидат філологічних наук, доцент
Зайцева Маргарита Олексіївна,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди,
доцент кафедри англійської фонетики і граматики
Провідна установа: |
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра російської мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
 
Захист відбудеться “ 13 жовтня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.05 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61068, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. В-215.
Автореферат розіслано “ 11 ” вересня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Карпенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема віртуального дискурсу поступово починає входити у широке коло лінгвістичних досліджень. Цей інтерес пояснюється стрімким поширенням інформаційних технологій та збільшенням частки російськомовного сегмента Інтернету у просторі Мережі. У зв’язку з цим останнім часом у середовищі гуманітаріїв усе частіше дискутуються питання сучасної культури та Інтернету, який став символом інформаційної революції, а також нових можливостей і водночас небезпек, що їх із собою несе людині комп’ютерна цивілізація. Поява комунікативного середовища як особливої сфери реалізації мови, сфери, що ніколи раніше не існувала, викликає потребу у нових мовних засобах комунікації або ж трансформації та переосмисленні старих. Поготів, очевидно, настав час говорити про формування нового дискурсу у новому комунікативному просторі – електронного (комп’ютерного, віртуального) дискурсу, котрий згодом може серйозно впливати на мовленнєву поведінку всього суспільства.
Актуальність теми дослідження визначається необхідністю розробки цілісної, чітко структурованої концепції віртуального дискурсу на тлі сучасної лінгвокомунікативної ситуації і потребою практичного втілення такої концепції у віртуальні дискурсивні практики нових форм спілкування у Мережі.
Інтернет-щоденник як об’єкт дослідження віртуального дискурсу є значущим у теоретико-методологічному плані, оскільки дискурсивна природа інтерактивного щоденника є ізоморфною іманентним і конвенційним законам організації віртуального простору з урахуванням його зв’язків з іншими дискурсивними практиками.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у контексті загальної проблеми наукових досліджень кафедри російської мови філологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна: “Російська мова як об’єкт порівняльно-історичного, лінгво-культурологічного, когнітивного та соціолінгвістичного досліджень”.
Об’єкт дослідження – віртуальний дискурс у просторі Інтернет (на прикладі інтернет-щоденників) у внутрішніх зв’язках лінгвістичної природи та вираженні мовленнєвих характеристик їх дискурсивної сутності.
Предметом дослідження є сутність та взаємозв’язки категорій антропоцентричної парадигми лінгвістичного знання (буденна свідомість, буденний дискурс, віртуальність, гіпертекст, дифузність, “своє-чуже”, “я-інший”, гра, діалог, наративна маска), що визначають жанрово-комунікативну, наративну та мовленнєву організацію інтернет-щоденників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВІРТУАЛЬНОГО ДИСКУРСУ В ПРОСТОРІ ІНТЕРНЕТ (на прикладі інтернет-щоденників)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок