Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лисюк Олена Миколаївна
УДК 519.86+332.146.2
МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ЕКОНОМІКИ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2005 Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському державному економічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Ткаченко Іван Семенович,
Вінницький фінансово-економічний університет,
проректор з зовнішніх зв’язків
Офіційні опоненти доктор економічних наук
Лондар Сергій Леонідович,
Український державний університет економіки
і фінансів
Міністерства фінансів України,
проректор з навчально-організаційної роботи
кандидат економічних наук
Ющенко Надія Леонідівна,
Чернігівський державний технологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри обліку і аудиту
Провідна установа Львівський національний університет ім. Івана Франка
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної кібернетики
Захист відбудеться 9 червня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий 5 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі переходу до ринкової економіки відбувається зміна економічного устрою країни. Регіональна економіка стає основою реалізації економічних реформ, саме на цьому рівні здійснюються реальні заходи перетворення економічної системи.
Для подолання негативних наслідків перехідної економіки в Україні закладаються основи технології управління економікою регіону, яка доповнена використанням узагальнених знань про закономірності зв’язків змінних в моделях регіональної економіки та дозволяє робити висновки про наслідки прийнятих рішень.
Основою технології управління економікою регіону при існуючому ресурсному потенціалі є повний аналіз динаміки розвитку. Крім встановлення закономірностей та побудови моделей економічного розвитку регіону з використанням класичного інструментарію, виникає задача з відбору інформативних економічних агрегатів для опису економіки регіону. Для вирішення такої задачі необхідний аналіз впливу галузевої структури економіки на вихідні значення змінних, зведений аналіз динаміки змінних. Гостро стоїть питання діагностики стану регіону. В цілому на даний час актуальною є розробка методичних підходів, що розв’язують проблеми аналізу динаміки розвитку економіки регіону.
Базові теоретико-методичні аспекти розробки системи економіко-математичних моделей регіональної економіки перехідного періоду висвітлені в наукових працях вітчизняних і закордонних вчених Гейця В.М., Мазаракі А.А., Науменка В.І., Панасюка Б.Я., Ткаченка І.С., Лондара С.Л., Точиліна В.О., Крючкової І.В., Петрова А.А., Автуховича Е.В., Гурієва С.М., Оленєва М.М., Поспєлова І.Г., Шананіна А.А., Чуканова С.В. та ін.
Необхідність комплексного вирішення питань, пов’язаних зі створенням моделей, що описують соціально-економічні процеси перехідної економіки, а також недостатність досліджень з цієї проблеми в регіональному розрізі обумовили актуальність вибору теми дослідження, його мету та задачі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Тернопільської академії народного господарства і є частиною комплексної наукової теми кафедри економіко-математичних методів та моделей “Розробка комплексу математичних моделей економічного розвитку” (ДР 0101U003408).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок