Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ТА МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ (на матеріалах Закарпатської області)

РЕГІОНАЛЬНІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ТА МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ (на матеріалах Закарпатської області)

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ТА МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ (на матеріалах Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,03 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЮГАС Еріка Федорівна
УДК 331.52(477.87)
РЕГІОНАЛЬНІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ТА МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
(на матеріалах Закарпатської області)
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки, менеджменту і маркетингу Ужгородського національного університету МОН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, член_кореспондент НАН України
Мікловда Василь Петрович,
Ужгородський національний університет МОН України, завідувач кафедри економіки,
менеджменту і маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Крикавський Євген Васильович, Національний університет «Львівська політехніка» МОН України, завідувач кафедри маркетингу і логістики
кандидат економічних наук, доцент
Сембер Степан Васильович, Ужгородський національний університет МОН України, завідувач кафедри банківської справи
Захист дисертації відбудеться “___” липня 2008 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “___” ____________ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.Г. Чубарь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах соціально-економічної трансформації України, її переходу до ринкових відносин особливого теоретико-методологічного та науково-прикладного значення набуває дослідження проблем, зв’язаних з розвитком людських ресурсів, ядро яких формує соціально-трудовий потенціал, що виступає сьогодні головним чинником економічного зростання. Принаймні це означає, що реальний соціальний ефект в Україні та її регіонах може бути досягнутий лише внаслідок максимального задіяння в процес реформ наявного інтелектуального, трудового і підприємницького потенціалу суспільства. Складність вирішення цього вузла проблем зумовлена тим, що процеси відтворення трудового потенціалу відбуваються на принципово нових засадах, адекватних ринковій економіці, – приватній власності на засоби виробництва, свободі підприємництва і вибору сфери діяльності, особистому інтересі працівника, конкуренції, ринковій ціні праці. Відмічені базові інститути ринку зумовлюють глибокі трансформаційні зміни в характері і змісті трудових відносин, ринку праці і зайнятості та механізмах їх регулювання.
Зміщення акценту в реалізації ринкових реформ на регіональний рівень управління суттєво підвищує роль і відповідальність органів місцевого самоврядування за ефективність відтворення та використання людських ресурсів в умовах адаптації економіки до ринкових відносин. Звідси підвищений інтерес до глибокого аналізу регіональних факторів розвитку та механізмів регулювання соціально-трудового потенціалу. В працях О.Амоші, Д.Богині, С.Вовканича, В.Геєця, Б.Данилишина, М.Долішнього, С.Злупка, О.Кузьміна, Е.Лібанової, М.Лендєла, В.Мікловди, В.Пили, С.Писаренко, М.Пирожкова, М.Пітюлича, У.Садової, Л.Семів, А.Шаульської та багатьох інших вчених розкриваються різні аспекти регіонального управління людським розвитком. Разом з тим динамічні зміни, які відбуваються в економіці України та її регіонах, зумовлюють необхідність якнайповнішої реалізації територіальних факторів розвитку трудового потенціалу, формування ефективних механізмів їх регулювання.
Принципово нового підходу вимагає формування якісних параметрів трудового потенціалу за рахунок підвищення освітньо-професійної, конкурентної, підприємницької, інноваційної та соціально-потребної компонент, що актуалізує тему дисертаційного дослідження, його спрямування, мету, предмет, об’єкт, завдання та інструментарій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ТА МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ (на матеріалах Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок