Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ РЕГІОНУ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ РЕГІОНУ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗВАРИЧ Ігор Теодорович
УДК 519.86+330.35
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ
ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.03.02 ?
економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Благун Іван Семенович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, завідувач
кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Суслов Олег Павлович,
Державний науково-дослідний інститут
інформатизації і моделювання економіки Міністерства економіки України,
головний науковий співробітник відділу моделювання програмно-цільового управління, аналізу і прогнозування співробітництва з зарубіжними країнами
кандидат економічних наук, доцент
Твердохліб Іван Петрович,
Львівський національний університет імені
Івана Франка, доцент кафедри інформаційних систем у менеджменті
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра
математики і математичних методів в економіці,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 6 ” лютого 2006 року о _14-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ – 57, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 3 ” січня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор О.Д.Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах світової глобалізації, а також системної трансформації економіки, які послугували каталізатором інституціональних змін, проблема транспарентності динаміки економічного зростання різного рівня територіальних соціально-економічних систем стає все більш актуальною. Досягнення цієї мети в умовах суттєвих диспропорцій у розвитку регіонів вимагає вивчення впливу його просторових чинників і їх взаємодії як особливого ресурсу, що характеризується певним інтегральним потенціалом. Відповідно до цього процес економічного зростання, якому властивий системний характер, вимагає розробки відповідних економіко-математичних методів та моделей для адекватного відображення досліджуваних проблем.
Розробка моделей процесу економічного зростання та його динаміки на основі використання відповідного математичного апарату та їх практична реалізація на прикладі конкретного регіону є актуальною потребою на сучасному етапі їх розвитку. Вагомий внесок у створення фундаментального підґрунтя для таких досліджень зробили вітчизняні та зарубіжні вчені Л.Абалкін, С.Ашманов, Н.Баркалов, І.Благун, В.Вельфе, А.Гальчинський, В.Геєць, О.Гранберг, М.Долішній, Т.Клебанова, Г.Клейнер, Г.Колодко, Г.Манків, Д.Медоуз, М.Моришима, Р.Нурєєв, Р.Солоу, Л.Столерю, О.Суслов та інші. Однак, у їх працях ґрунтовно розглядається проблематика економічного зростання головним чином на державному рівні. Водночас, незважаючи на досягнуті успіхи у цьому науковому напрямку, характер досліджень цієї важливої проблеми все ще не набув належної всебічності, а, отже, не може вважатись задовільним, особливо у регіональному вимірі.
Наявність окреслених проблем, їх теоретичне і практичне значення та відсутність на цей час відповідних розробок і зумовили таким чином актуальність теми дисертації, її мету та завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і є частиною комплексної теми „Моделювання соціально-економічного розвитку економіко-виробничих структур в ринкових умовах” (ДР 0102U004510) кафедри економічної кібернетики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок