Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ГЛЮТАМАТНИХ ТА ГАМК-РЕЦЕПТОРІВ У ГЕНЕРАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ КЛІТИН HYDRA OLIGACTIS PALLAS

РОЛЬ ГЛЮТАМАТНИХ ТА ГАМК-РЕЦЕПТОРІВ У ГЕНЕРАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ КЛІТИН HYDRA OLIGACTIS PALLAS

Назва:
РОЛЬ ГЛЮТАМАТНИХ ТА ГАМК-РЕЦЕПТОРІВ У ГЕНЕРАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ КЛІТИН HYDRA OLIGACTIS PALLAS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ПРОЦЬ
ІВАННА ОМЕЛЯНІВНА
УДК 577.35:593.711
РОЛЬ ГЛЮТАМАТНИХ ТА ГАМК-РЕЦЕПТОРІВ У ГЕНЕРАЦІЇ
ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ КЛІТИН HYDRA OLIGACTIS PALLAS
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі біофізики та математичних методів у біології
Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат біологічних наук
Санагурський Дмитро Іванович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри біофізики та
математичних методів у біології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
академік НАН України
Шуба Михайло Федорович,
Інститут фізіології імені О.О.Богомольця
НАН України, завідувач відділу нервово-м’язової
фізіології
доктор біологічних наук, професор
Зима Валентин Леонідович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка Міністерства освіти
і науки України, професор кафедри біофізики
Провідна установа: Харківський національний університет імені
В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки
України, м.Харків
Захист відбудеться “5” липня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, аудиторія № 333.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79005, м.Львів, вул.Драгоманова, 17.
Авторефрат розісланий “31” травня 2001 р.
В.о. Вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних наук М.Б. Градюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Використання методу внутрішньоклітинного відведення за допомогою скляних мікроелектродів дозволило дослідити електричну активність епітеліально-м’язових клітин ектодерми Hydra oligactis Pallas на цілісному організмі. Показано, що для цих клітин характерна електрична активність у вигляді періодичної генерації поодиноких потенціалів дії (ПД) та пачкової електричної активності (ПЕА) (Тизьо, Гойда, 1995; 1996; Тизьо, 1998). Встановлено також, що генерація ПД епітеліально-м’язовими клітинами відбувається за принципом “все або нічого” (Campball, 1976; Tyzio, Goida, 1996). Рядом авторів (Passano, McCullough, 1964; Robson, 1971; Жуков, 1974) показано, що м’язовий апарат у кишковопорожнинних активується сіткою нервових клітин. При цьому періодична спонтанна активність клітин виникає на основі пейсмекерного механізму.
Проте, дані про активність клітин гідри, яка регулюється нервовими клітинами, залишаються фрагментарними (Itayama, Sawada, 1995). Роль дифузної нервової системи у генерації електричної активності клітинами ектодерми гідри і, зокрема, взаємодія клітин на синаптичному рівні з епітеліально-м’язовими клітинами взагалі не досліджена. Наявність контактів між нервовими клітинами була доведена лише за допомогою електронно-мікроскопічних та біохімічних досліджень (Westfall et al., 1991; Koizumi et al., 1991; 1992).
У зв’язку з цим, отримання доказів існування ГАМК- та глютаматних рецепторів електрофізіологічними методами є актуальним для з’ясування ролі цих рецепторів у генерації ПЕА епітеліально-м’язовими клітинами ектодерми прісноводної гідри.
Дана робота розширює уявлення про механізми передачі збудження з нервових на епітеліально-м’язові клітини в ектодермі прісноводної гідри, що має значення для розвитку фундаментальних знань в галузі біофізики та фізіології.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках науково-дослідної теми “Закономірності та тенденції розвитку гідробіоценозів антро-пофікованих водойм Західного регіону України і їх біологічний моніторинг”, № держреєстрації 0197U018079 (здобувачем проведено дослідження біоелектричних характеристик мембранозв’язаних процесів прісноводної гідри при альтерації Pb2+, Hg2+, Mg2+; Розділ БФ-711Б).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЛЬ ГЛЮТАМАТНИХ ТА ГАМК-РЕЦЕПТОРІВ У ГЕНЕРАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ КЛІТИН HYDRA OLIGACTIS PALLAS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок