Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИТИНСТВО ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

ДИТИНСТВО ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

Назва:
ДИТИНСТВО ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕМОГРАФІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ГОЛУБЄВА Ірина Євгенівна
УДК 314.1/15/146/336
ДИТИНСТВО ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНОЇ
ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті демографії та соціальних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Стешенко Валентина Сергіївна,
Інститут демографії та соціальних досліджень
НАН України, завідувач відділу демоекономіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Макарова Олена Володимирівна, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, завідувач відділу соціальної політики;
кандидат економічних наук Палій Олена Михайлівна, Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри Європейської інтеграції.
Провідна установа:
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення галузей соціальної сфери, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться „23” грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.247.01 Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м.Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий „22” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук С.В.Полякова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глибока соціально-економічна криза, що у 90-і роки охопила усі галузі економіки і сфери людського буття в Україні, обумовила значні незворотні демографічні втрати. Погіршення кількісних і особливо якісних показників відтворення населення набуло характеру стійкої тенденції. Помітно погіршилося соціальне становище підростаючого покоління і молоді – майбутнього нашої країни. Це зумовлює об’єктивну необхідність здійснення поглибленого комплексного дослідження дитинства як важливої складової демореальності, розвитку і відродження української нації з тим, щоб розробити основні напрями та пропозиції щодо вдосконалення соціально-демографічної політики у нашій країні.
Проблеми дитинства досліджувалися у західній економічній науці ще на початку ХХ століття. Розвиток теоретичних засад дослідження цих проблем пов’язаний з іменами таких відомих вчених як Еріксон Ерік Г., Тоффлер Е. та інші. Значний внесок у розробку проблем дитинства зробили вчені нинішнього близького зарубіжжя: Волков А. Г., Семенов Ю. І., Мід М. та інші.
Науково-теоретичними, методологічними та прикладними питаннями проблем дитинства займалися і вітчизняні вчені. Значний внесок у дослідження актуальних аспектів соціально-демографічних проблем зробили вчені:
Антонова–Турченко О.Г., Балакірєва О.М., Волинець Л.С., Грішнова О.А.,
Дудар Н.Д., Курило І.О., Лібанова Е.М., Макарова О.В., Московка М.М.,
Палій О.М., Пирожков С.І., Піскунов В.П., Святненко Г.В., Стешенко В.С.,
Толстоухова А.П., Чуйко Л.В., Якуба К.І., Якубова Ю.М., Яременко О.О. та інші. Однак їх дослідження носили розрізнений характер. Значна частина проблемних питань цієї складної й багатогранної теми потребує ґрунтовного науково-теоретичного та прикладного опрацювання. Недостатньо досліджене дитинство як складова життєвого циклу людини. До цього часу не існує ні беззаперечного визначення дитинства, ні загальновизнаної часової межі його закінчення. Дитинство як цілісність, як компонент демореальності фактично ще не стало об’єктом узагальнюючого наукового осмислення, зокрема, об’єктом системних досліджень у сучасній демографії.
Нагальною є необхідність розробки та обґрунтування конкретних заходів державної демографічної політики щодо поліпшення соціального становища дітей, здоров’я підростаючого покоління, охорони материнства і дитинства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИТИНСТВО ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок