Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИХ ТИПІВ М.Я.ДАНИЛЕВСЬКОГО ЯК ОБ’ЄКТ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ

ТЕОРІЯ КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИХ ТИПІВ М.Я.ДАНИЛЕВСЬКОГО ЯК ОБ’ЄКТ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ

Назва:
ТЕОРІЯ КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИХ ТИПІВ М.Я.ДАНИЛЕВСЬКОГО ЯК ОБ’ЄКТ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАЛАПСІС ОЛЕКСІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ
УДК 1 (470) (091)
ТЕОРІЯ КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИХ ТИПІВ М.Я.ДАНИЛЕВСЬКОГО
ЯК ОБ’ЄКТ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ
Спеціальність 09.00.05 — історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ПАНФІЛОВ Валерій Олександрович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ВОЛОВИК Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
проректор, завідувач кафедри
суспільно-гуманітарних дисциплін;
кандидат філософських наук, доцент
МАЛІВСЬКИЙ Анатолій Миколайович
Дніпропетровський державний технічний
університет залізничного транспорту,
доцент кафедри філософії та соціології.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна.
Захист відбудеться .............5 грудня................. 2002 р. о ...............15 годині..................... на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий ......4 листопада...... 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Окороков В.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. В умовах становлення української державності особливе значення мають питання, пов’язані з духовним виміром національного буття, національної ідентичності. Для України це тим більш актуально, що до проблеми національної ідентичності, без вирішення якої неможливий повноцінний розвиток нашого народу, додається проблема ідентичності цивілізаційної, яка передбачає вироблення стратегічних планів подальшого розвитку. Очевидно, що проблеми такого порядку не можуть бути відразу вирішені чиїмось вольовим рішенням, а вимагають до себе комплексного підходу, при якому відповідні суспільствознавчі дослідження просто необхідні.
В історико-філософському контексті розкривається одна з найважливіших складових духовного виміру національного буття, тому дослідження особливостей філософської думки дозволяє виявити способи, за допомогою яких дана культура себе конституює. Якщо ідентифікація російської культури завжди відбувалася в рамках дилеми “Схід-Захід”, то українська цивілізаційна ідентифікація формується по осі “Росія-Європа”. І це не випадкова ситуація, а досить стійка і довгострокова реальність, із якою змушені рахуватися всі ті, хто замислюється про долю України. Через те, звернення до російської суспільно-політичної думки, її критичний розгляд допомагає нашій власній, внутрішній ідентифікації, бо остання не може відбуватися в умовах інтелектуальної ізоляції.
Розвиток російської філософської й суспільної думки ХIX століття проходив в значній мірі на тлі історіософської рефлексії, переосмислення місця Росії у сучасності шляхом звертання до її минулого і через прогнозування майбутнього. У філософсько-історичній творчості Миколи Яковича Данилевського ця проблематика знаходить чільне місце. У своїй головній філософсько-історичній роботі “Росія і Європа” він, багато в чому передбачаючи ідеї О.Шпенґлера, А.Дж.Тойнбі, А.Вебера, Ф.Конечни, К.Куінґлі, Л.М.Ґумільова і деяких інших видатних мислителів ХХ століття, формулює теорію культурно-історичних типів, що стала одним з перших варіантів теорії локальних цивілізацій. Історіософським ідеям старих слов’янофілів він надає зовсім інший вигляд, представивши їх не як результат містико-метафізичних медитацій, а як висновок із розробленої ним так званої природної системи історії. Данилевський критикує європоцентричну картину світу, розробляє оригінальну методологію і виводить закони історичного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРІЯ КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИХ ТИПІВ М.Я.ДАНИЛЕВСЬКОГО ЯК ОБ’ЄКТ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок