Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОФIЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ ТВЕРДНЕННI ВIДЛИВКIВ З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОФIЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ ТВЕРДНЕННI ВIДЛИВКIВ З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОФIЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ ТВЕРДНЕННI ВIДЛИВКIВ З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Iнститут технiчної теплофiзики
Національної Академії Наук України
ГРIДIН Сергiй Васильович
УДК 536:621.746
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОФIЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ ТВЕРДНЕННI ВIДЛИВКIВ З
ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ
05.14.06 - Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
А в т о р е ф е р а т
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата технiчних наук
Київ - 2000


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана на фізичному факультеті Донецького національного унiверситету
Науковий керiвник: - доктор технiчних наук, професор
НЕДОПЬОКIН Федір Вікторович,
Донецький національний унiверситет, професор кафедри
фiзики нерiвноважних процесiв, метрології та екології.
Офiцiйнi опоненти: - доктор технiчних наук, професор
НІКІТЕНКО Mикола Iванович
Iнститут технiчної теплофiзики НАН України,
провідний науковий співробітник
- доктор технiчних наук, професор
CАМОХВАЛОВ Сергій Євгенович
завідувач кафедри прикладної математики
та комп’ютерного моделювання Дніпродзержинського
державного технічного університету
Провiдна установа:
- Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, м. Київ.
Захист вiдбудеться 31.10.2000 р. о 14 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 26.224.01 Iнституту технiчної теплофiзики НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Желябова, 2а.
З дисертацiєю можна ознайомитись в бiблiотецi IТТФ НАНУ за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розiсланий 29.09.2000 р.
Вчений секретар спецiалiзованої
вченої ради Д 26.224.01,
доктор технiчних наук КРИВОШЕЙ Ф.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. У наш час металургія є одним з головних споживачей енергоресурсів в Україні. Для зниження енергоємності та матеріалоємності цієї галузі виробництва необхідно значно збільшити якість продукції, у тому числі високоміцного чавуну. Вирішення цієї проблеми неможливо без вивчення та аналіза теплофізичних процесів при твердненні відливків. Знання про ступінь впливу теплофізичних процесів на процес формування чавунового вiдливка є необхідним для більш точного розрахунку раціональних режимів його охолодження та тверднення.
Застосування фізичного експерименту для прогнозування теплофізичних процесів при твердненні металів недоцільно, що зв’язано з властивостями рідкого металу, а також з дорожнечею ціх експериментів та їх технічною складністю. Зважаючи на це, для проведення таких дослiджень широко застосовується математичне моделювання та обчислювальний експеримент, дозволяючий виконати комплексне дослiдження процесу тверднення вiдливкiв та визначити оптимальнi умови їх формування. У зв’язку з цiм, актуальна розробка адекватних математичних моделей теплофізичних процесів у середовищах на основі розплаву чавуну, які б допускали комп`ютерну реалізацію для чисельного дослідження та могли служити засобом керування якістю чавунового відливка з ціллю енерго та ресурсозбереження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати роботи були одержані при виконаннi господарчої теми "Разработка математической модели и комплекса программных средств для численного исследования кристаллизации высокопрочного чугуна в кокиле и земляной форме", №89-094-41, та держбюджетних тем 1990-2000 р.р. у відповідності з науково-технiчною програмою “Пріоритетні напрямки розвитку науки і техніки України”, напрямок “Екологично чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” та в рамках планiв МОіН України: "Розробка математичного забезпечення для інтегрированої гібридної експертної системи при створенні екологично чистих ливарних технологій на основі застосування комплексної зовнішньої обробки рідкого і тверднучого розплаву", №93-1вв/24; "Розрахунок гідродинамічних та теплофізичних процесів при модифікуванні розплаву у ковші", №94-1вв/26; "Чисельне моделювання гідродинаміки і тепломасопереносу при одержанні біметалевих зливків та відливків", № 95-1вв/26.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягає в розробці питань математичного моделювання закономірностей теплофізичних процесів при твердненні сплавів на основі заліза для удосконалення діючих та розробки нових технологічних прийомів керування якістю чавунових відливків за рахунок аналізу результатів чисельного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОФIЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ ТВЕРДНЕННI ВIДЛИВКIВ З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок