Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування основ духовності у молодших школярів у процесі навчання образотворчого мистецтва

Формування основ духовності у молодших школярів у процесі навчання образотворчого мистецтва

Назва:
Формування основ духовності у молодших школярів у процесі навчання образотворчого мистецтва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
ВАСИЛЬЧЕНКО Лариса Леонідівна
УДК 372.874
Формування основ духовності у молодших школярів у процесі навчання образотворчого мистецтва
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Васильєва Марина Петрівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, професор кафедри інноваційних педагогічних технологій.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Шевченко Галина Павлівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, м.Луганськ,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Агапова Тамара Петрівна
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди,
доцент кафедри теорії та методики
професійної освіти.
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул.. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розісланий “ 22 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар Штефан Л.А.
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Однією з умов розбудови незалежної української держави є виховання гідного громадянина своєї країни, який любить свою землю, народ, мову і культуру, усвідомлює свої права і обов’язки, володіє філософією моральності, підготовлений до активної участі в суспільному житті. Стрижневі засади формування такої особистості висвітлені в нормативних освітянських документах, зокрема в Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті, документах підсумкової колегії МОН “Освіта в інноваційному поступі суспільства” (2006 р.) та інших.
Духовність є основою, на якій має будуватися сучасне суспільство. Разом з тим, сучасний стан духовного розвитку молодого покоління не може не викликати занепокоєння. Сучасна система освіти орієнтована передусім на набуття школярами загальноосвітніх знань, умінь і навичок; формування ж духовної культури, набуття підростаючим поколінням загальнолюдських духовних цінностей відходить на другий план.
До проблеми духовності з часів Сократа і Платона зверталися в своїх дослідженнях багато філософів (В.Бачинін, М.Бердяєв, В.Діденко, В.Рябов, І.Сілуянова, В.Соловйов, І.Степаненко, О.Угледов, В.Федотова, П.Флоренський та ін.) і психологів (В.Асєєв, І.Бех, Л.Виготський, В.Вілюнас, В.Крутецький, О.Петровський, П.Якобсон та ін.).
Педагогічні аспекти формування духовності особистості школярів, їхнього духовно-морального виховання висвітлені в дослідженнях Ю.Азарова, Д.Водзінського, А.Кияновського, Р.Павелків, С.Тищенко, Г.Ясякевич. Особливістю досліджень, присвячених педагогічному формуванню різних аспектів духовності, є те, що вони орієнтовані головним чином на учнів середнього і старшого шкільного віку, а роль і можливості етапу початкової освіти учнів у формуванні основ їхньої духовності залишаються не розкритими, зокрема в процесі образотворчої діяльності молодших школярів. Винятком у цьому плані є дисертаційне дослідження І.Бужиної.
Великі можливості для формування й збагачення духовності учнів має образотворче мистецтво, оскільки характерною рисою образотворчої діяльності й художньої творчості є його емоційна забарвленість і образне сприйняття. В образотворчій діяльності дитина завжди чітко виражає ставлення до тих, кому співчуває або кого засуджує. Художній вплив світу мистецтва сприяє усвідомленню повсякденних почуттів і емоцій суб'єктивного сприйняття себе і світу навколо себе.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування основ духовності у молодших школярів у процесі навчання образотворчого мистецтва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок