Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧЕЮ ДИЗЕЛЬ-ПОТЯГУ

ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧЕЮ ДИЗЕЛЬ-ПОТЯГУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧЕЮ ДИЗЕЛЬ-ПОТЯГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Баленко Олексій Іванович
УДК 681.5.015.23:629.424.
ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧЕЮ ДИЗЕЛЬ-ПОТЯГУ
Спеціальність 05.13.07 – автоматизація технологічних процесів
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Заполовський Микола Йосипович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
декан факультету комп’ютерних та інформаційних
технологій
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кузнєцов Борис Іванович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
професор кафедри колісних та гусеничних машин
кандидат технічних наук, доцент
Ситнік Борис Тимофєєвич,
Українська державна академія залізничного
транспорту, м. Харків,
доцент кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
 
Захист відбудеться "26" жовтня 2006 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "14" вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гамаюн І.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдання створення автоматизованих систем керування технологічними процесами (АСК ТП) для складних об'єктів, до яких відносяться різні види залізничного транспорту, у тому числі й енергетична системі дизель-потягу, до складу якої входять генератор із випрямлячем, перетворювачі частоти (ПЧ) і тягові асинхронні двигуни (ТАД), як електропривод, досить актуальне, оскільки такі системи на сьогоднішній день є найбільш економічними й перспективними. Основою АСК ТП є системи автоматичного керування (САК). САК в об'єктах залізничного транспорту призначені для автоматизації ведення поїзда, включаючи пуск і розгін, вибір режиму ведення на перегонах, гальмування біля платформ, з метою підвищення якості технологічного процесу: економії палива; дотримання графіка руху; підвищення пропускної здатності залізниць у процесі перевезення вантажів і пасажирів. Як один зі способів рішення завдання вдосконалювання технологічного процесу, пропонується використання електропривода з ТАД і ПЧ на основі автономного інвертора напруги (АІН), що здійснює регулювання частоти й діючого значення амплітуди вихідної напруги, згідно певних законів. Крім цього, за допомогою САК здійснюється процес регулювання потужності тягових двигунів електропривода в режимі рушання потягу і його розгоні до заданої швидкості з одночасним обмеженням режиму роботи ТАД по струму й потужності. Однак САК, використовувані в АСК ТП, не завжди забезпечують функціювання об'єкта керування і його підсистем оптимальним образом. Особливо це стосується функціювання об'єкта в перехідних режимах при розгоні дизель-потягу. Підвищення якості технологічного процесу досліджуваного об'єкта істотно можна досягти шляхом розробки САК із використанням методів оптимізації й нейромережевих технологій. При цьому виникає коло завдань, пов'язаних з уточненням структур і визначенням конструктивних параметрів САК, синтезом оптимальної системи керування електропривода. Рішення подібних завдань вимагає залучення методів аналізу й синтезу систем керування нелінійними об'єктами, розробки раціональних математичних моделей, адаптації методів оптимізації, а також застосування нових перспективних методів і технологій на основі штучних нейронних мереж, що саме по собі представляє науковий і практичний інтерес і може бути використане при організації керування технологічними процесами аналогічних об'єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧЕЮ ДИЗЕЛЬ-ПОТЯГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок