Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ЙОНОАКТИВНИХ ПОХІДНИХ НАФТАЛІМІДУ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ЙОНОАКТИВНИХ ПОХІДНИХ НАФТАЛІМІДУ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ЙОНОАКТИВНИХ ПОХІДНИХ НАФТАЛІМІДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В. БОГАТСЬКОГО
ФЕДЬКО НАДІЯ ФЕДОРІВНА
547.657 : 547.46’054.2 : 547.333.1 : 66.095.253.7
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ЙОНОАКТИВНИХ ПОХІДНИХ НАФТАЛІМІДУ
02.00.03 - органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Анікін Валерій Фомич,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, професор кафедри
органічної хімії
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Орлов Валерій Дмитрович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри органічної хімії
кандидат хімічних наук
Степанов Дмитро Євгенович,
Фізико-хімічний інститут
ім. О.В. Богатського НАН України,
науковий співробітник
відділу каталізу
Провідна установа: | Національний технічний університет України (КПІ) МОН України, м. Київ
Захист відбудеться 21 червня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.02 в Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України за адресою: 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України.
Автореферат розісланий “18” травня 2007 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н. Литвинова Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Нафталімід (1Н-бенз[de]ізохінолін-1,3(2Н)-діон) і його N-алкілпохідні знай-шли застосування в різних областях науки і техніки завдяки своїм фотохромним властивостям. Крім того, в кінці 80-х років XX століття була встановлена здатність N-алкілнафталімідів до специфічного зв’язування з деякими біологічними речовинами і тканинами, що дозволило використовувати сполуки даного класу в біології і медицині як флуоресцентні зонди при дослідженнях пухлин різних типів та як субстанції протиракових і антивірусних препаратів. З огляду на це, інтерес до заміщених N-алкілнафталімідів залишається на достатньо високому рівні і в наш час.
Актуальність роботи. Об’єктами досліджень, що проводяться в області хімії похідних нафталіміду, є перш за все його 3- і 4-заміщені. В той же час кількість відомих люмінофорів нафталімідного ряду з замісниками в положеннях 4 і 5 нафталінового ядра, які можуть бути більш ефективними йоноактивними речовинами, дуже мала. Тому актуальним є проведення досліджень, присвячених синтезу та вивченню властивостей нових похідних 4,5-дизаміщених нафталімідів.
Основним методом отримання N-алкілнафталімідів є аміноліз нафталевих ангідридів первинними амінами. Однак особливості протікання цього процесу вивчені недостатньо. Доцільно виділити та ідентифікувати проміжні продукти реакції амінолізу, докладно вивчити їх властивості та можливі напрямки перетворень.
Методи введення нафталімідного ядра в різноманітні молекули в м’яких умовах, які є особливо важливими для біологічних об’єктів, залишаються нерозробленими. Жорсткі умови виникають внаслідок низької розчинності заміщених нафталімідів в більшості органічних розчинників. Доцільним є отримання сполук, які були б ефективними донорами нафталімідного фрагмента в м’яких умовах завдяки високій реакційній здатності та розчинності в малополярних середовищах, а також вивчення можливості використання таких речовин для синтезу різноманітних похідних нафталіміду.
Зв’язок роботи з науковими програмами і темами. Дослідження було частиною наукової тематики кафедри органічної хімії Одеського національного університету і виконувалось в рамках держбюджетної теми “Дослідження напрямків синтезу, хімічних та спектральних властивостей похідних нафталіміду” (2004–2007 рр., номер держреєстрації 0104U010090), а також реалізацією програми наукових досліджень між Одеським та Регенсбургським університетами.
Метою даної роботи є розробка нових методів синтезу і вивчення властивостей йоноактивних похідних нафталіміду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ЙОНОАКТИВНИХ ПОХІДНИХ НАФТАЛІМІДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок