Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вплив іонізуючого опромінення на стан еритроцитів У НОРМІ ТА при злоякісниХ новоутвореннях

вплив іонізуючого опромінення на стан еритроцитів У НОРМІ ТА при злоякісниХ новоутвореннях

Назва:
вплив іонізуючого опромінення на стан еритроцитів У НОРМІ ТА при злоякісниХ новоутвореннях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
ІМЕНІ івана франка
Батюк Лілія Василівна
УДК: 577.346
вплив іонізуючого опромінення на стан еритроцитів
У НОРМІ ТА при злоякісниХ новоутвореннях
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук,
доцент Гаташ Сергій Васильович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри біологічної і медичної фізики
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Кнігавко Володимир Гілярійович,
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри біофізики, інформатики та медичної апаратури
кандидат біологічних наук, доцент
Чайка Ярослав Петрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри біохімії
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться “ 7 ” липня 2005 року о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет, аудиторія 321 .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17.
Автореферат розісланий 6 ” червня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.б.н., доцент Манько В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Все більш широке застосування ядерних матеріалів в енергетиці й різке зростання онкологічних захворювань, зокрема, внаслідок аварії на ЧАЕС є причинами того, що дослідження дії іонізуючої радіації на клітинному і субклітинному рівнях стали однією з важливих і актуальних проблем сучасної біофізики клітини і медицини. Для з’ясування причин і конкретних механізмів порушення фізіологічних процесів в опроміненому організмі необхідне вивчення пострадіаційних змін в структурі й функціонуванні клітин. Будь-яке опромінення організму – загальне, локальне, разове, багаторазове – викликає морфологічні й функціональні зміни в клітинах крові, радіаційну деструкцію клітинних мембран. Сучасна терапія злоякісних пухлин повинна враховувати закономірності біологічної дії іонізуючих випромінювань, характер росту пухлини і процеси, які його супроводжують.
Накопичені за останні десятиліття численні дослідження показують, що одну з основних універсальних ланок у патогенезі хвороб різного генезу, в тому числі пухлинного, становлять зміни структури і функції біологічних мембран, зокрема мембран еритроцитів. Гетерогенність складу мембрани еритроцита і її здатність швидко міняти характер взаємодії між компонентами зумовлюють наявність широкого спектру структурних і функціональних реакцій клітини, які сприяють її пристосуванню до умов середовища.
Дослідження впливу іонізуючого опромінення на стан еритроцитів при злоякісних новоутвореннях часто мають гіпотетичний характер і ґрунтуються на загальних уявленнях про роль мембранних структур у функціонуванні живих систем, проводяться без детального розгляду деструктивних процесів, що відбуваються в мембранах клітин при наявності в організмі пухлини. В мембранних структурах еритроцитів виникають зміни, виявлення котрих необхідне для встановлення взаємозв’язку між структурно-функціональними порушеннями клітин і закономірностями впливу іонізуючого опромінення на живий організм. В рамках зазначеної проблеми у роботі проведено вивчення впливу іонізуючої радіації при розвитку злоякісних новоутворень в експериментальних та клінічних умовах на структурно-функціональні показники, гідратацію та діелектричні властивості еритроцитів, що необхідно для підвищення ефективності діагностики променевої патології, розробки ефективних радіопротекторів і є одним із перспективних шляхів вирішення проблеми пошуку показників, які характеризують загальний стан організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: вплив іонізуючого опромінення на стан еритроцитів У НОРМІ ТА при злоякісниХ новоутвореннях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок