Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АТЛАСНЕ ЕКОЛОГО-ПРИРОДООХОРОННЕ КАРТОГРАФУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

АТЛАСНЕ ЕКОЛОГО-ПРИРОДООХОРОННЕ КАРТОГРАФУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
АТЛАСНЕ ЕКОЛОГО-ПРИРОДООХОРОННЕ КАРТОГРАФУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут географії
БАЙНАЗАРОВ Анатолій Михайлович
УДК 528.94:504.06
АТЛАСНЕ ЕКОЛОГО-ПРИРОДООХОРОННЕ КАРТОГРАФУВАННЯ
АДМІНІСТРАТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ
(НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Спеціальність 11.00.12 – географічна картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна.
Науковий керівник - доктор географічних наук, професор
Левицький Іван Юрійович,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна,
завідуючий кафедрою фізичної географії та картографії.
Офіційні опоненти : доктор географічних наук
Пархоменко Галина Орестівна,
Закрите акціонерне товариство “Інститут передових технологій”,
науковий консультант;
 
кандидат географічних наук
Сосса Ростислав Іванович,
Державне науково-виробниче підприємство ”Картографія”,
директор.
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
географічний факультет, Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться 29 жовтня 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, Київ-34, Володимирська,44.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ-34, Володимирська,44).
Автореферат розіслано 26 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Г.П.Підгрушний
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Необхідність та доцільність даного дослідження обґрунтовується цілою низкою взаємопов’язаних причин, головними серед яких є наступні: стійка тенденція загострення екологічних проблем у світі, Україні та її окремих регіонах; переорієнтація практично всіх природничих, у тому числі географічних, наук на екологічний підхід; виключна важливість в екологічних дослідженнях картографічного моделювання; необхідність упорядкування широкого спектру екологічно орієнтованих напрямків у сучасному тематичному картографуванні, які на сьогоднішній день в Україні представлені теоретичними та практичними розробками з екологічного, еколого-географічного, еколого-природоохоронного, природноресурсного, природоохоронного, медико-географічного, медико-екологічного та інших напрямків; відносно слабкий розвиток, незважаючи на визначну роль, атласного картографування; відставання розвитку регіонального тематичного картографування у порівнянні з загальнодержавним.
Методологічну основу роботи складають наукові принципи пізнання, об’єктивності, історизму та взаємозв’язку внутрішніх і зовнішніх чинників у розвитку науки, ідеї та положення сучасної географії, особливо її конструктивного напрямку, про оптимізацію взаємодії людини і природи; концепція сталого розвитку, яка прийнята в Ріо-де-Жанейро (1992 р.) та зафіксована в декларації з навколишнього середовища і розвитку “Порядок денний на ХХІ століття”; нормативні акти органів влади України та її регіонів з питань екологічної безпеки, природокористування, збереження та відтворення довкілля.
У здійснених розробках автором використані окремі підходи та концептуальні засади вчених як України, так і близького зарубіжжя у галузях географії, картографії, екології, збереження та відтворення довкілля. Теоретичною основою вивчення проблеми стали теорія географічного пізнання і практика наукової роботи попередніх дослідників. Найбільший вплив на становлення наукових позицій автора справили ідеї, висловлені в працях В.А.Барановського, О.М.Берлянта, Т.В.Верещаки, І.О.Горленко, Я.І.Жупанського, Л.І.Зеленської, А.П.Золовського, Г.А. Ісаченка, М.С.Касимова, Т.І.Козаченко, Б.І.Кочурова, І.Ю.Левицького, Г.О.Пархоменко, Л.Г.Руденка, К.О.Саліщева, В.О.Шевченка, П.Г.Шищенка, а також Л.М.Даценко, О.Є.Маркової, А.М.Молочка, В.А.Пересадько, В.П.Разова та ін.
Наукове обґрунтування теоретичних підходів, методів та методичних прийомів створення обласних еколого-природоохоронних атласів є важливим і актуальним завданням української географічної і картографічної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 



Реферат на тему: АТЛАСНЕ ЕКОЛОГО-ПРИРОДООХОРОННЕ КАРТОГРАФУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок