Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОН’ЮНКТУРА РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

КОН’ЮНКТУРА РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
КОН’ЮНКТУРА РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКООПСПІЛКА
ЛЬВІВСЬКА КОМЕРЦІЙНА АКАДЕМІЯ
СЕМЕНЮК СВІТЛАНА БОГДАНІВНА
УДК 37.015.6 (477)
КОН’ЮНКТУРА РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка торгівлі та послуг)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі маркетингу ПВНЗ «Інститут економіки та підприємництва» (м. Тернопіль).
Науковий керівник -
| доктор економічних наук, професор
Штефанич Дмитро Андрійович
ПВНЗ «Інститут економіки та підприємництва», завідувач кафедри маркетингу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ілляшенко Сергій Миколайович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Іванова Лілія Омелянівна,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
доцент кафедри маркетингу
Захист відбудеться 5 червня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.840.01 у Львівській комерційній академії Укоопспілки за адресою: 79005, м. Львів, вул. Туган-Барановського, 10, ауд. 205.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Львівської комерційної академії Укоопспілки за адресою: 79005, м. Львів, вул. Туган-Барановського. 10.
Автореферат розісланий 3 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Блонська В.І.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах стабільність функціонування будь-якої економічної системи пов'язана із розвитком вищої освіти, яка в свою чергу забезпечує підвищення якісного потенціалу робочої сили. На сьогоднішній день освітня система працює в ринкових умовах. Ринок освітніх послуг в Україні розвивається швидкими темпами і пов'язаний із зростанням чисельності студентів, відкриттям нових вищих навчальних закладів. Сучасні вітчизняні освітні стратегії спрямовані на інтеграцію у міжнародне співтовариство. Однак, як відомо, кожна економічна система схильна до хвилеподібних коливань навколо певного центру рівноваги, і тому на зміну етапу зростання неминуче приходить період спаду. Саме за цих обставин вкрай важливо визначити зміни обсягів попиту на освітні послуги з метою адаптації до них системи вищої освіти. Цим обумовлюється необхідність дослідження кон’юнктури ринку освітніх послуг вищих навчальних закладів (ВНЗ) та її прогнозування.
Оцінка кон’юнктури ринку освітніх послуг дозволить визначати перспективи розвитку діяльності ВНЗ. Деякі освітні заклади вже роблять перші кроки в цьому напрямку, проте відносна новизна досліджень в освіті, відсутність орієнтованих на цю сферу діяльності науково-методичних підходів приводить до епізодичного використання окремих елементів дослідження, що не дає відчутних результатів. В той же час відсутність досліджень кон’юнктури ринку освітніх послуг в цілому і конкретно окремого ВНЗ приводить в ряді випадків до нераціональних витрат на підготовку фахівців.
Теоретичні та практичні аспекти дослідження кон’юнктури ринку знайшли своє відображення у наукових працях зарубіжних і вітчизняних вчених-економістів: А.Вагнера, П.Гейка, П.Друкера, В.Зомбарта, Ф.Лассаля, П.Момберта, М.Портера, В.Репке, А.І.Бутенка, С.С.Гаркавенко, В.А.Карпова, Є.В.Крикавського, В.Кучеренка, Л.О.Іванової, С.В.Скибінського, А.О.Старостіної.
Дослідженню проблем ринку освітніх послуг та діяльності ВНЗ присвячені роботи Б.Дейвіса, Л.Елісона, Д.Макдугалла, Д.Маккорта, А.Б.Дайновського, С.І.Добриднєва, В.Н.Зотова, С.М.Ілляшенка, О.А.Кратта, Т.Є.Оболенської, А.П.Панкрухіна, В.С.Сотнікова, Д.А.Штефанича та ін. Проте в працях згаданих науковців дослідження ринку освітніх послуг в більшій мірі розглядається в контексті елементів комплексу маркетингу і відповідно до цього аналізується діяльність ВНЗ. Мало уваги приділяється питанням збалансованості попиту та пропозиції освітніх послуг ВНЗ. Недостатньо висвітлені фактори, що визначають кон’юнктуру цього ринку, відсутнє прогнозування зазначеної проблематики. Все це обумовило вибір теми дослідження, її актуальність, мету та завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОН’ЮНКТУРА РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок