Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ЛЕОНІДА МОСЕНДЗА ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО СВІТОВІДОБРАЖЕННЯ

ТВОРЧІСТЬ ЛЕОНІДА МОСЕНДЗА ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО СВІТОВІДОБРАЖЕННЯ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ЛЕОНІДА МОСЕНДЗА ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО СВІТОВІДОБРАЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Прикарпатський державний університет
ім. Василя Стефаника
НАБИТОВИЧ ІГОР ЙОСИПОВИЧ
УДК 883 (092)
ТВОРЧІСТЬ ЛЕОНІДА МОСЕНДЗА
ОСОБЛИВОСТІ
ХУДОЖНЬОГО СВІТОВІДОБРАЖЕННЯ
 
10.01.01 - українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.
Науковий керівник - кандидат філологічних наук,
професор Шалата Михайло Йосипович
завідувач кафедри української літератури
Дрогобицького державного педагогічного університету
ім. І. Франка
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, професор
Ільницький Микола Миколайович
професор кафедри української літератури Львівського державного університету ім. І. Франка
- кандидат філологічних наук, доцент
Бончук Борис Іванович
доцент кафедри української літератури Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича
Провідна установа - Тернопільський державний педагогічний університет
ім. В. Гнатюка, кафедра української літератури.
Захист відбудеться 28 травня 1999 року о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.03.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника (284001, Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського університету ім. В. Стефаника.
Автореферат розіслано 27 квітня 1999 року.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат філологічних наук, доцент Н. Я. ТИШКІВСЬКА
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творча постать Леоніда Мосендза (1897-1948) - прозаїка, поета, літературознавця, вченого-хіміка, політичного діяча - майже зовсім не досліджена. Спорадичні публікації, у яких розглядається його прозова, поетична спадщина, не відображають загальної картини, не дають можливості побачити й оцінити його літературний доробок системно, панорамно.
Окремі аспекти творчості Леоніда Мосендза характеризуються у літературно-критичних працях Дмитра Донцова, Михайла Мухина, Юрія Клена, Ярослава Гординського, Святослава Гординського, Євгена Маланюка, Л.Нигрицького (Григора Лужницького), Володимира Шеле-ста,Юрія Шереха, Уласа Самчука, Богдана Кравціва, Остапа Тарнав-ського, Леоніда Череватенка, Миколи Нервлого, Миколи Ільницького, Зенона Гузара, Тараса Салиги.
Студії над творчістю Л.Мосендза вимагають осмислення специфіки його художнього стилю, визначення особливостей його світобачення та світовідображення, окреслення його творчих літературно-мистецьких координат: місця у "празькій поетичній школі" та, зокрема, у колі письменників-"вісниківців". Слід оцінити його внесок як поета і прозаїка в українське письменство ХХ століття, "вписати" Мосендзову творчість у загальне русло літературного процесу 20-40-х років.
Мосендзова літературна спадщина пройнята впливом європейської культури. Про орієнтацію творчості Л.Мосендза на кращі мистецькі зразки О.Тарнавський пише: "Леонід Мосендз близько стоїть до проблем сучасної світової літератури. Він письменник європейської культури і в його творах переважають загальнолюдські теми... Навіть у поезії, що її темою у великій мірі є патріотизм, Мосендз виявляється справжнім європейцем..." Тарнавський Остап. Роман Леоніда Мосендза// Українська Літературна Газета (Мюнхен). - 1960. - Ч. 10.
.
Автор реферованої дисертації ставив своїм завданням розглянути особливості Моседзового художнього світу, що виявляється у виборі "вічних тем", у мотивах і сюжетах, їх адсорбції в український контекст; у звертанні до європейської історії та малярства; в перекладах з англійської, німецької та чеської мов; у літературних містифікаціях (творчість Порфирія Горотака); у версифікації, строфічних, метричних, фонічних та мовних особливостях поезії; у пронизаних християнським духом поетичних і прозових творах; у впливі на стиль творів Л.Мосендза неокласицизму, неоромантизму та імпресіонізму.
Вперше в українському літературознавстві у реферованій дисертації зроблено аналіз усієї художньої творчості Леоніда Мосендза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ЛЕОНІДА МОСЕНДЗА ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО СВІТОВІДОБРАЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок