Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми індукції апоптозу у лімфомних клітинах під впливом алкалоїдів чистотілу

Механізми індукції апоптозу у лімфомних клітинах під впливом алкалоїдів чистотілу

Назва:
Механізми індукції апоптозу у лімфомних клітинах під впливом алкалоїдів чистотілу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ КЛІТИНИ
КАМІНСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 577.1:547.943:611.018.15
Механізми індукції апоптозу у лімфомних клітинах під впливом алкалоїдів чистотілу
03.00.11 – цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі біохімії Львівського національного університету імені Івана Франка МОН України та у відділі регуляції проліферації клітин Інституту біології клітини НАН України.
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
Стойка Ростислав Степанович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляції проліферації клітин,
професор кафедри біохімії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Калачнюк Григорій Іванович
Директор Науково-дослідного інституту біотехнологічних основ підвищення продуктивності тварин Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, професор кафедри органічної та неорганічної хімії.
доктор біологічних наук, доцент
Дробот Людмила Борисівна
Інститут біології клітини НАН України,
в.о. завідувача відділу сигнальних механізмів клітини
Провідна установа – Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться "18" жовтня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.246.01 в Інституті біології клітини НАН України за адресою:
вул. Драгоманова, 14/16, м. Львів, 79005.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології клітини за адресою: вул. Драгоманова, 14/16, м. Львів, 79005.
Автореферат розісланий "13" вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Убийвовк В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сполуки природного, зокрема рослинного походження займають важливе місце у сучасній хіміотерапії пухлин. Зростання інтересу до цих сполук пов’язане із відкриттям і детальним вивченням низки цитостатиків рослинного походження та успішним впровадженням у практику таких антибластичних препаратів як колхамін, вінбластин, вінкристин, подофілін та ін. Серед сполук рослинного походження слід виділити алкалоїди – групу біологічно-активних речовин, що мають у своїх гетероциклах атом нітрогену. Екстракт чистотілу (Chelidonium majus L.) містить у своєму складі близько 36 диізохінолінових алкалоїдів (Потопальський, 1992, Taborska al, 1994) з протопіновою, протобербериновою та бензофенантридиновою структурою. Серед алкалоїдів чистотілу за вмістом переважають хелідонін, сангвінарин, хелеритрин, берберин та коптизин.
В останні роки було з’ясовано деякі механізми біологічної дії окремих алкалоїдів чистотілу на клітини-мішені. Зокрема, встановлено, що алкалоїд хелідонін взаємодіє з цитоскелетним білком тубуліном і зумовлює зупинку клітин у фазі мітозу (Panzer et al, 2001). Хелеритрин, сангвінарин, берберин та коптизин впливають на процеси дихання в мітохондріях (Barreto et al, 2003). Сангвінарин та хелеритрин, завдяки наявності імінних груп, здатні інгібувати активність ензимів та інших білків, які мають в активному центрі нуклеофільні групи (Фаддеева и др., 1997). Деякі алкалоїди чистотілу діють як інгібітори протеїнкіназ, блокують активність транскрипційного фактора NF-kB, який є компонентом сигнальних шляхів, залучених до індукції проліферації клітин або їх загибелі (Chaturvedi et al, 1997). У низці робіт (Bhadra et al, 2005, Das et al, 2003, Mazzini et al, 2003, Schmeller  et al, 1997, Sen et al, 1994) автори звернули увагу на здатність окремих алкалоїдів чистотілу взаємодіяти з ДНК шляхом проникнення їх планарних молекулярних структур у ланцюги ДНК.
На лімфопроліферативні захворювання припадає вагома частка злоякісних новоутворень, вона становить близько 7,5причому смертність від цих захворювань становить близько 7 % загальної смертності хворих на злоякісні пухлини (Greenlee R.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Механізми індукції апоптозу у лімфомних клітинах під впливом алкалоїдів чистотілу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок