Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПIДХОДIВ ДО ОЦIНКИ Ділової АКТИВНОСТI РЕГIОНУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

РОЗВИТОК ПIДХОДIВ ДО ОЦIНКИ Ділової АКТИВНОСТI РЕГIОНУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
РОЗВИТОК ПIДХОДIВ ДО ОЦIНКИ Ділової АКТИВНОСТI РЕГIОНУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРИРОДООХОРОННОГО
ТА КУРОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
ШТОФЕР ГЕННАДIЙ АРКАДIЙОВИЧ
УДК 332.1:338.4 (477)
РОЗВИТОК ПIДХОДIВ ДО ОЦIНКИ Ділової АКТИВНОСТI РЕГIОНУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Сімферополь – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національній академії природоохоронного та курортного будівництва (м. Сімферополь).
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Ветрова Наталя Мусіївна,
Національна академія природоохоронного та курортного будівництва (м.Сімферополь),
завідуюча кафедри економіки підприємства |
Офiцiйнi опоненти: |
доктор економічних наук, доцент
Каламбет Свiтлана Валеріївна,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту iм. академіка В. Лазаряна (м.Дніпропетровськ),
завідуюча кафедри фінанси та банківська справа
кандидат економічних наук
Воробйова Олена Iванiвна,
Національна академія природоохоронного та курортного будівництва (м.Сімферополь),
доцент кафедри економіки та організації виробництва |
Провідна установа | Одеський державний економічний університет МОН України, кафедра організації, планування та регулювання економіки (м.Одеса) |
Захист відбудеться 21 жовтня 2005 року об 11:00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.079.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у Національній академії природоохоронного та курортного будівництва за адресою: 95493, м. Сімферополь, вул. Київська, 181.
З дисертацією можна ознайомитися в бiблiотецi Національної академії природоохоронного та курортного будівництва за адресою: 95493, м. Сімферополь, вул. Київська, 181.
Автореферат розісланий 19 вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради I.В.Бережна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значення регіонів як складових народно–господарського комплексу виводить на перший план необхідність оцінки ефективності функціонування кожного з них. При цьому розвиток економічної діяльності в умовах трансформаційних процесів в Україні, а також задача підвищення ефективності господарювання економіки регіонів вимагають дослідження тенденцій підприємницької діяльності, взаємостосунків і взаємозалежностей між суб'єктами, рівня ефективності використання ресурсів та інших аспектів господарювання. Для вирішення цієї задачі потрібне обгрунтування правомірності використання в регіоналістиці поняття “ділова активність регіону” як критерію ефективності його функціонування і, відповідно, розробка методики оцінки рівня ділової активності регіону.
Категорія “ділова активність” у вітчизняній літературі в доринковий період науковому узагальненню практично не підлягала, а в даний час термін “ділова активність” використовується економістами як на мікро–, так і на макрорівнях. На мікрорівні значну увагу діловій активності як критерію ефективності функціонування підприємства надають багато сучасних економістів – I.К. Бєляєвський, Ю.М. Воробйов, В.В. Ковальов, М.В. Конишева, А.В. Короткова, Г.А. Краюхiн, Г.Д. Кулагiна, Н.К. Моiсєєва, О.С. Олексюк, Г.В. Остапкович, К.А. Раїцький, Г.В. Савицька, Ю.С. Цал–Цалко та ін., враховуючи її значення при розробці управлінських рішень в економіці підприємства. Вченими даються різні визначення ділової активності на мікрорівні та приводяться різні системи ключових показників, що оцінюють ефективність діяльності підприємства. На макрорівні визначення “ділова активність” найчастіше пов'язується з фінансовим ринком для характеристики динаміки ринкової вартості цінних паперів та інтенсивності обігу цінних паперів на ринку. При цьому оцінка ділової активності макросистем здійснюється за допомогою фондових індексів, або як їх називають “індексів ділової активності”.
В Україні оцінці рівня ділової активності регіону приділяється недостатньо уваги. Дана ситуація, з одного боку, пов'язана з нерозвиненістю регіональних фондових ринків, а з іншого – відображає теоретичну неопрацьованість категорії “ділова активність регіону”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПIДХОДIВ ДО ОЦIНКИ Ділової АКТИВНОСТI РЕГIОНУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок