Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ДЕФЕКТОСКОПІЇ ДЕТАЛЕЙ ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ РУХОМОГО СКЛАДУ

УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ДЕФЕКТОСКОПІЇ ДЕТАЛЕЙ ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ РУХОМОГО СКЛАДУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ДЕФЕКТОСКОПІЇ ДЕТАЛЕЙ ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ РУХОМОГО СКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Жученко Наталія Олександрівна
УДК 620.179.14
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ДЕФЕКТОСКОПІЇ
ДЕТАЛЕЙ ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ РУХОМОГО СКЛАДУ
05.11.13 – Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Яковенко Валерій Володимирович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри електромеханіки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Сахацький Віталій Дмитрович,
Українська інженерно – педагогічна академія,
завідувач кафедри автоматики та радіоелектроніки
доктор технічних наук, професор
Білокур Іван Павлович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри машинознавства
Захист відбудеться: “ 1 ” листопада 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.07 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а).
Автореферат розісланий “27” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шевченко О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У зв’язку з розвитком залізничного транспорту, збільшенням швидкості його руху й навантажень на ходову частину (ХЧ) рухомого складу (РС) виникла необхідність у перевірці вузлів і кожної окремої деталі ХЧ та контролю за їхнім станом в процесі експлуатації. У зв'язку з підвищенням швидкості руху і подовженням ділянок безупинного руху потягів вимоги до ХЧ як одного з най відповідальних вузлів РС зростають. Тому необхідне подальше вдосконалення засобів неруйнівного контролю на пунктах технічного огляду в залізничних депо.
З огляду на різноманітність форм деталей, що входять до ХЧ РС, їхній контроль виконувався шляхом поєднання декількох видів дефектоскопії, таких як магнітопорошкова і ультразвукова. Для підвищення ефективності операцій контролю необхідно магнітопорошковий метод використовувати лише в тому випадку, коли попередній магнітоферозондовий експрес–метод вказує на наявність ознаки дефекту деталей ХЧ РС, але його чутливість не дозволяє зробити остаточного висновку щодо самого дефекту. В інших випадках, тобто коли дефекти деталі ХЧ РС достатньо великі і попередній магнітоферозондовий експрес–метод впевнено вказує на наявність цих дефектів, магнітопорошковий метод не застосовувати. Це дозволить підвищити продуктивність контролю за рахунок скорочення часу на огляд однієї деталі, виключить суб'єктивний фактор оцінки наявності дефектів, дозволить реєструвати результати контролю деталей ХЧ РС.
Магнітоферозондовий метод контролю дає можливість виявляти як поверхневі, так і підповерхневі дефекти. Його використанню для контролю деталей ХЧ РС дотепер заважали перешкоди, викликані нерівностями поверхні й крайовим ефектом деталей, що підлягають контролю. У роботі пропонується метод, що дозволяє ефективно усунути цей недолік магнітоферозондового контролю й поширити останній для контролю деталей зі східчастою поверхнею й кінцевими розмірами.
З огляду на те, що феромагнітні деталі з негладкою поверхнею становлять більшість у вузлах ХЧ РС, проблема вдосконалювання їхнього контролю переросла межі приватного технічного завдання і перетворилася в галузеву. У цьому полягає актуальність теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана відповідно до Концепції Державної програми забезпечення технологічної безпеки в основних галузях економіки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 червня 2003 року №351 і Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2004 року №1331 “Про затвердження Державної науково–технічної програми “Ресурс” й у рамках тем держбюджетних НДР Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля ДН-05-04 (№ ДР 0104U 000102) наказ МОН України №746 від 07.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ДЕФЕКТОСКОПІЇ ДЕТАЛЕЙ ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ РУХОМОГО СКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок