Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС

ФОРМУВАННЯ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
МЕЛЬНИЧУК Василь Петрович
УДК 371.381
 
ФОРМУВАННЯ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ
ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ
В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС
13.00.02 - Теорія і методика трудового навчання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Гуревич Роман Семенович, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Інститут перспективних технологій, економіки і фундаментальних наук, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Терещук Григорій Васильович, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент Васенко Василь Васильович, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. Сковороди, декан педагогічно-індустріального факультету.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра професійної педагогіки і трудової підготовки, Міністерство освіти і науки України,
м. Рівне
Захист відбудеться “ 12 ” квітня 2005 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, .
Автореферат розіслано “ 11 ” березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. На початку третього тисячоліття в світі виникла об’єктивна потреба визначення стратегії розвитку освіти. Адже саме освіта є найбільш людиномісткою сферою суспільства, визначальним чинником його політичної, соціально-економічної і наукової організації. Від рівня розвитку освіти залежить відтворення і нарощування інтелектуального, духовного та економічного потенціалу різних країн.
Сучасні процеси української державності, інформатизації та глобалізації суспільства вимагають якісного розв’язання наявних проблем і пошуку шляхів ефективного поступу в усіх царинах життя. В сфері освіти нагальні завдання та перспективи розвитку визначено законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Національною доктриною розвитку освіти України”, Національною програмою інформатизації, Концепцією розвитку дистанційної освіти в Україні, Концепцією професійно-технічної освіти.
Питаннями обґрунтування дидактичних основ формування та розвитку в учнів техніко-конструкторських знань і вмінь, узагальненням різних напрямів дослідження з проблеми, що розглядається, а також педагогічним обґрунтуванням можливості і необхідності формування і розвитку в школярів техніко-конструкторських знань і вмінь у системі трудового навчання займались В.І. Качнєв, М.М. Скаткін. Однією із причин незадовільного формування в учнів техніко-конструкторських знань і вмінь вони вбачали в тому, що організація навчально-виховного процесу спрямована переважно на підготовку репродуктивного виконавця і меншою мірою на розвиток їхньої творчості.
Задовольняючи вимоги початкового виробничого навчання та організації продуктивної праці, дидактичні принципи трудового навчання недостатньо враховують особливості процесу формування техніко-конструкторських і загальновиробничих знань і вмінь. У цьому відношенні С.Я. Батишев, В.Г. Гетта, Е.В. Гур’янов, О.М. Коберник, О.С. Линда, А.Я. Матвійчук, А.А. Мізрах, М.М. Скаткін, М.П. Тименко, Д.О. Тхоржевський у своїх працях пропонують доповнити згадану прогалину проблемним методом навчання та евристичною формою проведення занять.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок