Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЦІННОСТІ ЛЮДСЬКОЇ ПРАЦІ У РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ (СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ)

РОЛЬ ЦІННОСТІ ЛЮДСЬКОЇ ПРАЦІ У РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ (СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
РОЛЬ ЦІННОСТІ ЛЮДСЬКОЇ ПРАЦІ У РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ (СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чернін Ігор Маркович
УДК-331.012
РОЛЬ ЦІННОСТІ ЛЮДСЬКОЇ ПРАЦІ У РИНКОВИХ
ПЕРЕТВОРЕННЯХ (СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 08.01.01 - Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі загального й адміністративного менеджменту Донецької державної академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Губерна Галина Костянтинівна,
Донецька державна академія управління
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
професор кафедри загального й адміністративного
менеджменту
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Семенов Анатолій Григорович, Донецький державний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент Горожанкіна Марина Євгенівна, Донецький державний університет економіки і торгівлі Міністерства освіти і науки
(м. Донецьк), заступник завідувача кафедри економічної теорії
Провідна установа - Київський національний економічній університет Міністерства освіти і науки України, кафедра політекономії (м. Київ).
Захист відбудеться “6” вересня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.01 по захисту дисертацій у Донецькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “4” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проведення в Україні економічних реформ і особливості перехідного періоду визначають необхідність поглибленого вивчення проблем головної продуктивної сили суспільства - людини, що через себе і свої інтереси уособлює та врівноважує в остаточному підсумку економічні і соціальні відносини. Отже, соціальний зміст реформ має бути спрямований на задоволення потреб людини й ефективне використання людського потенціалу в усіх сферах діяльності з урахуванням змін, що відбуваються у системі “людина - праця”. Процеси в сфері праці мають особливе значення в нинішній кризовій ситуації, тому що саме трудова діяльність людини є обов'язковою і необхідною умовою життя суспільства. У зв'язку із цим важливого значення набуває побудова на основі взаємодії різноманітних форм власності, господарської самостійності і матеріальної відповідальності товаровиробників нового мотиваційного механізму трудової активності працівників, який був би здатний забезпечити оптимальне поєднання особистісних, колективних та суспільних інтересів, правовий захист економічних інтересів працівників. Ефективне функціонування такого механізму передбачає наявність розвиненого ринку праці і визначення її цінності.
Дослідженню методологічних та методичних проблем найефективнішого використання робочої сили і визначення цінності людської праці на різних стадіях становлення ринкових відносин присвячено праці багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів та соціологів. У розробку окремих аспектів цієї проблеми істотний внесок зробили Амоша О.І., Антосенков Є.Г., Бондар І.К., Богиня Д.П., Долішний М.І., Заславський І.Є., Заславська Т.І., Злупко С.М., Карпухін Д.М., Костаков В.Г., Маслова І.С., Онікієнко В.В., Онищенко В.Ф., Пирожков С.І., Прокопенко В.Є., Прокопенко М.Д., Рузавіна Є.І. та інші.
Однак соціально-економічні умови змінюються. Економічна ситуація в Україні висуває нові вимоги до розробки моделі соціально-економічного механізму визначення цінності людської праці й ефективного використання робочої сили не взагалі, а з урахуванням реально існуючих економічних умов. Якість застосування такого механізму буде найбільш значною в тому випадку, якщо найповніше і найоб'єктивніше будуть враховані економічні, технологічні, соціальні, організаційні та інші особливості господарського розвитку країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ ЦІННОСТІ ЛЮДСЬКОЇ ПРАЦІ У РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ (СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок