Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СУЧАСНИХ ПРОФЕСІЙНИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ У ФОРМУВАННІ СПЕЦІАЛІСТІВ (філософсько-освітній аспект)

РОЛЬ СУЧАСНИХ ПРОФЕСІЙНИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ У ФОРМУВАННІ СПЕЦІАЛІСТІВ (філософсько-освітній аспект)

Назва:
РОЛЬ СУЧАСНИХ ПРОФЕСІЙНИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ У ФОРМУВАННІ СПЕЦІАЛІСТІВ (філософсько-освітній аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
УДК 101:37+ 334.01246:37.047
ДИМИТРОВ Михайло Федорович
РОЛЬ СУЧАСНИХ ПРОФЕСІЙНИХ
ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ
У ФОРМУВАННІ СПЕЦІАЛІСТІВ
(філософсько-освітній аспект)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
спеціальність 09.00.10 – філософія освіти
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті вищої освіти АПН України, м. Київ
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор
Онкович Ганна Володимирівна, Інститут вищої освіти АПН України, завідувач відділу теорії та методології гуманітарної освіти.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Лутай Владлен Степанович, головний науковий співробітник відділу змісту, філософії та прогнозування вищої освіти Інституту вищої освіти АПН України;
кандидат філософських наук, доцент
Сніцар Людмила Петрівна, доцент кафедри філософії освіти Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти (ЦІППО) АПН України;
Провідна установа:
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, кафедра філософії освіти, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 11 травня 2006 р. на засіданні спеціалізованої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, Інститут вищої освіти АПН України, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, , Інститут вищої освіти АПН України, 8-й поверх
Автореферат розіслано “ 10 “ квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 Л.С.Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлено, насамперед, значним зростанням ролі молоді у розбудові громадянського суспільства в незалежній Україні. Активна та ефективна молодіжна політика української держави потребує оновленої національної освіти, оскільки саме освіта має стати міцним підґрунтям усебічного розвитку держави з конкурентоспроможною соціально орієнтованою ринковою економікою, яка зможе забезпечити гідний і якісний рівень життя громадян. Україні сьогодні потрібні спеціалісти з високими професійними і громадянськими якостями, стійкими морально-етичними переконаннями, із високим рівнем національної самосвідомості. Зазначимо, що, з погляду сучасної філософії освіти, соціально-педагогічна, морально-етична і гуманітарна спрямованість навчання переважає як у вихованні молоді взагалі, так і студентської – зокрема.
Наше дослідження є першою спробою систематизувати аналіз діяльності тих інституцій, які причетні до плекання молодого покоління в галузі професійно зорієнтованої роботи студентів у позааудиторний час, що здійснюється ними в сучасних громадських організаціях. Цій роботі сприяють органи державної влади – як структури, котрі несуть відповідальність за здійснення і молодіжної, і освітньої політики в державі. Діяльність професійно орієнтованих громадських організацій можна розглядати як один з важливих засобів практичної реалізації філософсько-освітнього аспекту державної молодіжної й освітньої політики.
Головною метою сучасної української освіти є створення умов для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України, формування покоління, здатного навчатися впродовж життя, створення і розвиток цінностей громадянського суспільства, сприяння консолідації української нації, інтеграції України в європейський і світовий простір як конкурентоспроможної й процвітаючої держави. Тому на часі стоїть завдання розробки тієї концепції, яка оптимізувала поєднання впровадження фахових інноваційних технологій навчання з виробленням науково обґрунтованої системи морально-етичного та соціально-педагогічного виховання майбутніх громадян. Адже це – в традиціях української філософсько-освітньої думки. Досить звернутися до праць Костянтина Ушинського, Памфіла Юркевича, Софії Русової, Івана Огієнка, Григорія Ващенка, Василя Сухомлинського, Мирослава Стельмаховича та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ СУЧАСНИХ ПРОФЕСІЙНИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ У ФОРМУВАННІ СПЕЦІАЛІСТІВ (філософсько-освітній аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок