Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЛЬСЬКИЙ РИНОК ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ, йОГО ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ

СІЛЬСЬКИЙ РИНОК ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ, йОГО ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ

Назва:
СІЛЬСЬКИЙ РИНОК ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ, йОГО ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство економіки України
Українська академія зовнішньої торгівлі
Мягких Ірина Миколаївна
УДК 339.13 – 339.166.82
СІЛЬСЬКИЙ РИНОК ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ,
йОГО ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ
Спеціальність: 08.06.02 – підприємництво,
менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2000


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Українській академії зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Грицай Тамара Володимирівна.
Українська академія зовнішньої торгівлі,
доцент кафедри міжнародної економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Завадський Йосип Станіславович.
Національний аграрний університет,
завідуючий кафедрою менеджменту та маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Здобнова Ізольда Григорівна.
Науково-дослідницький, проектно-технологічний центр організації праці
та управління виробництвом,
завідуюча відділом економічних досліджень.
Провідна установа Київський державний
торговельно-економічний університет,
кафедра маркетингу
Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 21 вересня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України за адресою: 01042, м. Київ-42,
вул. Чигоріна 57а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою 01042, м. Київ-42, вул. Чигоріна 57.
Автореферат розісланий 14 липня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Стукач Т.М


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перебудова системи економічних відносин передбачає формування ефективно функці-онуючого сільського ринку, який забезпечував би реалізацію сусп-ільної потреби – соціальне відродження та стабільний розвиток села.
Особливістю розвитку продовольчого ринку на сучасному етапі є високі темпи росту пропозиції, яка значно випереджує попит. Товарний дефіцит, який був супутником соціалістичної економіки, обернувся зараз грошовим дефіцитом. Цьому сприяли низька платіжна спроможність населення і підприємств, непродумана кре-дитна та податкова політика, нерозвинута соціальна сфера села та ін.
Серйозну тривогу викликає той факт, що в структурі каналів реалізації продтоварів у сільській місцевості падає роль організованої торгівлі – споживчої кооперації, торговельно-збутових баз, оптових торговельних компаній, спеціалізованих аграрних бірж та інших форм оптової і роздрібної торгівлі. Домінуюче становище в реалізації сільськогосподарської продукції займають натуральний (товарний) обмін і неорганізований ринок.
Споживча кооперація витісняється з сільського ринку продовольчих товарів. Маючи достатній економічний потенціал, вона не забезпечує ефективне функціонування сільського ринку продовольчих товарів, не відповідає у повній мірі реальним можливостям вирішення соціально-економічних перетворень на селі.
Усі ці негативні явища різко послабляють функції сільського ринку. Якщо у 1991 р. його частка в загальнонаціональному ринку складала 24-25 %, то у 1998 році вона знизилась до 12 %. Протягом 1993 – 1998 рр. кількість магазинів на селі скоротилася на 45,4 %, обсяги реалізації товарів сільському населенню - на 57 %. До того ж відбулася деформація товарообігу. Частка продовольчих товарів в загальному обсязі реалізації в 1998 році досягла 89,1%. Все це свідчить про критичну ситуацію, яка склалася на сільському споживчому ринку.
Соціально-економічні та методологічні проблеми формування і роз-витку продовольчого ринку досліджувались в працях В.Андрійчука, В.Апопія, Р.Абдуліна, Г.Губерної, Я.Гончарука, Р.Зейферта, Н.Кондратьєва, П.Кіяшева, Ф.Крутикова, А.Левіна, В.Матусевича, А.Орлова, Б.Соловйова та ін. Їхні наукові розробки мають теоретичне і практичне значення і є суттєвим вкладом в розвиток економічної науки.
Але сьогодення потребує більш глибокого науково-методичного обгрунтування низки питань щодо розробки механізму стабілізації і підвищення ефективності функціонування сільського споживчого ринку в умовах активного реформування, покращання умов господарювання на селі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СІЛЬСЬКИЙ РИНОК ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ, йОГО ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок