Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання заходів щодо відновлення платоспроможності боржника

Правове регулювання заходів щодо відновлення платоспроможності боржника

Назва:
Правове регулювання заходів щодо відновлення платоспроможності боржника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,00 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
БутирськИЙ АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 346.1:347.736
Правове регулювання заходів щодо відновлення платоспроможності боржника
Спеціальність: 12.00.04 – господарське право; господарсько-
процесуальне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана у Київському університеті права НАН України.
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор
Поляков Борис Мусійович,
Вищий господарський суд України, суддя.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук,
старший науковий співробітник
Замойський Ігор Євгенович,
Донецький університет економіки та права, професор кафедри (м. Донецьк);
кандидат юридичних наук, доцент
Радзивілюк Валерія Вікторівна,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри (м. Київ).
Провідна установа – | Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого МОН України
(м. Харків).
Захист відбудеться “18” квітня 2007 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук К 26.006.05 в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49г, к. 601.
Автореферат розісланий “--” березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
І.О. Ізарова


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Розбудова в Україні ринкової економіки – шлях, яким країна рухається з 1991 р., – викликала, крім явних позитивних, також і негативні явища. З переходом до ринкової економіки Україну захлинула криза неплатежів, внаслідок чого діючі підприємства самі опинялися у ролі боржників, оскільки законодавство не могло належним чином захистити їхні інтереси. Така ситуація зумовила необхідність запровадження інституту банкрутства, який покликаний задовольнити вимоги кредиторів і водночас відновити платоспроможність боржника. Загалом, рівень розвиненості системи регулювання банкрутства вказує на рівень розвитку ринкових відносин у країні в цілому, на ступінь захисту інтересів боржника у процедурі неспроможності, що дозволяє зробити висновок про ступінь регулювання економіки з боку держави. Зауважимо, що сьогодні важливим показником ринкових перетворень, які відбуваються у пострадянських країнах, є наявність розробленого законодавства про банкрутство, яке виконує функції регулятора конкуренції та є дієвим механізмом у розв’язанні проблем заборгованості між суб’єктами господарювання.
Зі змісту Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” видно, що його головною метою є відновлення платоспроможності боржника. У зв’язку з цим, при здійсненні процедур банкрутства особливого значення набувають різноманітні заходи, без використання яких здійснити фінансове оздоровлення боржника неможливо. До згаданого закону вносились численні зміни і доповнення, проте законодавець так і не визначив оптимального режиму для використання заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, що негативно вливає на економічний розвиток країни. Дослідження наведеного інституту має для України велике теоретичне та практичне значення, яке визначається необхідністю наукового обґрунтування комплексного підходу щодо розв’язання даної проблеми. Недостатнє вивчення цих питань та їх актуальність зумовили вибір теми дисертаційної роботи та вплинули на окреслення основних напрямів наукового дослідження.
Загальні проблеми правового регулювання банкрутства в Україні активно досліджували у своїх наукових працях Р.Г. Афанасьєв, О.М. Бірюков, В.В. Джунь, Б.М. Малига, Б.М. Поляков, В.В. Радзивілюк, О.О. Степанов, М.І. Тітов та ін. Переважна більшість сучасних наукових робіт фахівців та вчених зосереджена на дослідженні фундаментальних засад банкрутства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Правове регулювання заходів щодо відновлення платоспроможності боржника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок