Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНЕСОК УКРАЇНИ У ЗМІЦНЕННЯ ТАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ СРСР У ПЕРІОД ОБОРОННИХ БОЇВ /22 червня – грудень 1941 р.)

ВНЕСОК УКРАЇНИ У ЗМІЦНЕННЯ ТАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ СРСР У ПЕРІОД ОБОРОННИХ БОЇВ /22 червня – грудень 1941 р.)

Назва:
ВНЕСОК УКРАЇНИ У ЗМІЦНЕННЯ ТАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ СРСР У ПЕРІОД ОБОРОННИХ БОЇВ /22 червня – грудень 1941 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
САЛАТА ОКСАНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 94:355.014(477)”1941”
ВНЕСОК УКРАЇНИ У ЗМІЦНЕННЯ ТАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ
СРСР У ПЕРІОД ОБОРОННИХ БОЇВ
/22 червня – грудень 1941 р.)
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
КОРОЛЬ ВІКТОР ЮХИМОВИЧ,
професор кафедри новітньої історії України
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КУЧЕР ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ,
Головний науковий співробітник відділу етносоціальних
досліджень Інституту політичних та етнонаціональних
досліджень НАН України
кандидат історичних наук, професор
МІНГАЗУТДІНОВ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ,
професор кафедри історії для гуманітарних факультетів
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа – Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 19 квітня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.349)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 11 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Божко О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Обсяг дисертації 222 стор. Вона складається зі вступу, чотирьох розділів і висновків, списку використаних джерел і літератури (17 стор., 221 назва).
Актуальність теми дослідження. Історія Другої світової та Великої Вітчизняної війни й сьогодні залишається у центрі уваги історичної науки. У зв’язку з цим нині гостро відчувається потреба в об’єктивному аналізі багатьох проблем Великої Вітчизняної війни та участі у ній України.
Серед найважливіших проблем зазначеного періоду виступає процес мобілізації та евакуації виробничих потужностей Української РСР у глиб СРСР. Як частина переведення економіки на воєнні рейки ці процеси на першому етапі війни були одним із найважливіших завдань СРСР в цілому й України зокрема. Особливої уваги заслуговує процес мобілізації у період оборонних боїв Червоної Армії. Відтак перед історичною наукою постає завдання дослідити процес мобілізації та евакуації промисловості і сільського господарства, комплексно відтворити конкретні факти і події, тенденції розвитку виробничих потужностей, що впливали на хід цього процесу.
Необхідність комплексного аналізу процесу мобілізації та евакуації в період оборонних боїв Червоної Армії з 22 червня по грудень 1941 р. обґрунтовується також тим, що в сучасній історичній науці відсутня повна та об’єктивна картина перебудови промислового потенціалу України та всієї економіки на воєнний лад, проблеми та труднощі евакуації промислових підприємств у початковий період війни.
У дослідників та тих, хто вивчає історію Великої Вітчизняної війни нині з’явилася унікальна можливість ознайомитися та ввести в обіг нові, досі невідомі документи і матеріали, на їх основі зробити висновки та оцінити по-новому події часу, що розглядається в дисертації. Новий стан історичної науки дозволяє з сучасних позицій висвітлити історію Великої Вітчизняної війни, її проблеми та наслідки.
Зв’язок дисертації з науковими темами, програмами, планами. Тема дисертації узгоджена з планом наукових досліджень Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема кафедри новітньої історії України історичного факультету.
Об’єктом дослідження обрано матеріально-технічну базу Української РСР: промисловість, сільське господарство, транспорт, науку і освіту в зазначений період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВНЕСОК УКРАЇНИ У ЗМІЦНЕННЯ ТАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ СРСР У ПЕРІОД ОБОРОННИХ БОЇВ /22 червня – грудень 1941 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок