Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНИЙ ДОГОВІРЯК ФОРМА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ(ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ДОГОВІРЯК ФОРМА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ(ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ДОГОВІРЯК ФОРМА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ(ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
АФАНАСЬЄВ Костянтин Костянтинович
УДК 342.924
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ДОГОВІР
ЯК ФОРМА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
(ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганській академії внутрішніх справ МВС імені 10-річчя незалежності України.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, професор, член- кореспондент АПрН України Битяк Юрій Прокопович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, завідувач кафедри адміністративного права.
Офіційні опоненти : доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України
Селіванов Анатолій Олександрович,
Апарат Верховної Ради України, завідувач відділу зв’язків з органами правосуддя;
кандидат юридичних наук, доцент
Комзюк Анатолій Трохимович,
Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри адміністративного права і адміністративної діяльності ОВС.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевчен-ка Міністерства освіти і науки України, кафедра конституційного та адміністративного права, м. Київ.
Захист відбудеться " 31 " жовтня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий " 28 " вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні проблеми трансформації суспільних відносин в Україні, розроблення нових правових механізмів реалізації положень Конституції України, проведення адміністративної реформи в Україні внесли і продовжують вносити істотні зміни до змісту державного управління.
На сучасному етапі розвитку суспільства метою адміністративно-правового реґулювання є вдосконалення форм і методів управлінської діяльності, установлення і реґламентація таких взаємовідносин громадян і державних інституцій, у яких кожній людині має ґарантуватися реальне дотримання й охорона прав і свобод, а також ефективний захист цих прав і свобод у випадках їх порушення.
Перспективним напрямком удосконалення державного управління у нових умовах є, на думку автора, використання органами виконавчої влади України в їх правотворчій і правозастосовчій діяльності адміністративних договорів, головними перевагами яких як форми державного управління є:
- універсальний характер цього правового акта, що містить як реґулятивний, правозастосовчий, так і правоохоронний аспекти; значні потенційні можливості договірного реґулювання суспільних відносин в умовах децентралізації та деконцентрації держав-ної влади;
- забезпечення процесів можливого зближення публічно-правових і приватноправових засад у сучасному державному управлінні;
- можливості реального ґарантування захисту конституційних прав громадянина і людини, прав колективних суб’єктів адміністративного права, не наділених державно-владними повноваженнями, в управлінських відносинах з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, реалізації громадянами України права на участь у державному управлінні, яке закріплене Конституцією України (ст. 38) та Законом України "Про державну службу" (ст. 4);
- забезпечення ефективного судового захисту учасників адміністративних договорів у випадку порушення прийнятих зобов’язань, у тому числі "владною" стороною.
Теоретико-правові й організаційні основи використання адміністративних договорів у державно-управлінській діяльності органів виконавчої влади в Україні досі предметом дисертаційних досліджень не були. Масштабні наукові розробки вдосконалення правових форм управління за час незалежності нашої держави також практично не проводилися, у зв’язку з чим науковий і дослідницький матеріал був досить обмеженим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНИЙ ДОГОВІРЯК ФОРМА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ(ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок