Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ СИНТЕЗУ ЛІТІЙВМІСНИХ ФЕРИТІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ

МЕХАНІЗМ СИНТЕЗУ ЛІТІЙВМІСНИХ ФЕРИТІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ

Назва:
МЕХАНІЗМ СИНТЕЗУ ЛІТІЙВМІСНИХ ФЕРИТІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Татарчук
Тетяна Романівна
УДК 544.022.384+549.731.1
МЕХАНІЗМ СИНТЕЗУ
ЛІТІЙВМІСНИХ ФЕРИТІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ
02.00.21 – хімія твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Івано-Франківськ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної хімії Інституту природничих наук при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника МОН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Лісняк Семен Степанович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника МОН України,
професор кафедри теоретичної та прикладної хімії,
м.Івано-Франківськ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Нагорний Павло Григорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри неорганічної хімії,
м.Київ
доктор хімічних наук, професор
Панчук Олег Ельпідефорович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри неорганічної хімії,
м.Чернівці
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра неорганічної хімії
Захист дисертації відбудеться “ 24 червня 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76008, м.Івано-Франківськ, вул.Галицька, 201, ауд.203.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка, 57).
Автореферат розіслано “ 20 травня 2005 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 20.051.03 Кланічка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед матеріалів, необхідних для розвитку окремих галузей виробництва, важливе місце посідає такий суттєво відмінний клас неорганічних сполук як ферити, що відносяться до структурного типу шпінелі. Особливий інтерес викликають літійвмісні ферити, які належать до важливих магнітних матеріалів і широко використовуються в сучасній електроніці. Проте до останнього часу була достатньо розроблена тільки фізика магнітних матеріалів, включаючи ферити, тоді як хімії практично не існувало, якщо не враховувати окремих робіт емпіричного і напівемпіричного характеру.
Відомо, що більшість хімічних властивостей матеріалів, їх реакційна здатність, каталітична активність визначаються дефектами того чи іншого типу, які властиві всім без винятку твердим тілам. Тому дослідження проблем, пов’язаних з аналізом дефектів у кристалах, залишаються актуальними у хімії твердого тіла. В той же час, багато питань про вплив природи і концентрації дефектів на властивості неорганічних речовин залишаються нез’ясованими.
Не дослідженим є механізм і кінетика синтезу літійвмісних феритів особливо на стадії зародження і формування шпінельних фаз, що є досить важливим для встановлення основних закономірностей протікання твердофазних реакцій в широкому інтервалі температур.
Для розуміння природи хімічних взаємодій літійвмісних феритів необхідне знання їх кристалічної структури, оскільки ряд важливих властивостей можна пояснити, встановивши розподіл йонів по тетра- та октаедричних кристалографічних позиціях шпінельної решітки. Крім того, розподіл катіонів металів використовується при розробці та прогнозуванні властивостей нових багатокомпонентних феритів з необхідними для практичного застосування функціями.
Дискусійним залишається питання з’ясування природи та зарядності так званих дефектних активних центрів адсорбції з рідкого та газоподібного середовищ. При цьому літійвмісні ферити зі структурою шпінелі можуть бути використані в якості модельних каталітичних систем для дослідження ролі дефектів у каталітичних процесах. Вивчення реакційної здатності, загальних закономірностей та механізму хімічних реакцій за участю дефектів – необхідна теоретична основа для проведення регульованих синтезів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ СИНТЕЗУ ЛІТІЙВМІСНИХ ФЕРИТІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок