Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СПОСОБУ СКОРОЧЕННЯ НАДХОДЖЕННЯ ПОВІТРЯ В ІЗОЛЬОВАНІ ПОЖЕЖНІ ДІЛЯНКИ ПРИ безціликовій ВИЇМЦІ ВУГІЛЛЯ І ПОРУШЕНИХ БІЧНИХ ПОРодах

РОЗРОБКА СПОСОБУ СКОРОЧЕННЯ НАДХОДЖЕННЯ ПОВІТРЯ В ІЗОЛЬОВАНІ ПОЖЕЖНІ ДІЛЯНКИ ПРИ безціликовій ВИЇМЦІ ВУГІЛЛЯ І ПОРУШЕНИХ БІЧНИХ ПОРодах

Назва:
РОЗРОБКА СПОСОБУ СКОРОЧЕННЯ НАДХОДЖЕННЯ ПОВІТРЯ В ІЗОЛЬОВАНІ ПОЖЕЖНІ ДІЛЯНКИ ПРИ безціликовій ВИЇМЦІ ВУГІЛЛЯ І ПОРУШЕНИХ БІЧНИХ ПОРодах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничій університет
На правах рукопису
Кукоба Леонід Іванович
УДК 622.868.4:622.456
РОЗРОБКА СПОСОБУ СКОРОЧЕННЯ НАДХОДЖЕННЯ ПОВІТРЯ В ІЗОЛЬОВАНІ ПОЖЕЖНІ ДІЛЯНКИ
ПРИ безціликовій ВИЇМЦІ ВУГІЛЛЯ І ПОРУШЕНИХ БІЧНИХ ПОРодах
Спеціальність – 05.26.01 – охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі аварійних вентиляційних режимів та удосконалення технології ліквідації аварій Науково-дослідного інституту гірничорятувальної справи НВО “Респіратор” (НДІГРС) Міністерства палива та енергетики України (м.Донецьк).
Науковий керівник: кандидат технічних наук Смоланов Сергій Миколайович, начальник Державної воєнізованої гірничорятувальної служби (ДВГРС) Міністерства палива та енергетики України (м.Донецьк).
Офіційні опоненти: Бобров А.І., доктор технічних наук, професор, заступник директора Донецького експертно-технічного центру Держнаглядохоронпраці;
Трофімов В.А., кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці й аерології Донецького національного технічного університету.
Провідна організація: Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України, відділ рудничної аерології.
Захист відбудеться “_5_”__червня__2003 р. у _12_ годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07 у Національному гірничому університеті за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 19 (тел.47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету (49027, м.Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 19)
Автореферат розісланий “_5_”__травня__ 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07
доктор техн. наук, проф. В.Т.Заїка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Щорічно в Україні методом ізоляції гасяться пожежі на 4...8 шахтах. Тривалість ліквідації пожежі цим методом залежить від кількості повітря, що надходить до осередку пожежі. При значних витоках повітря пожежа може тривати роками. Так, наприклад, пожежа на шахті “Бутівка-Донецька” триває 8 років, на шахтах “Молодогвардійська”та ім.50-річчя СРСР – 7 років, на шахті ім.Баракова – 14 років, тощо. Ізольована пожежна ділянка є джерелом отрутних продуктів, що можуть потрапити в місця роботи людей. Особливо важке положення складається, якщо пожежна ділянка обмежена порушеними тріщинуватими породами.
Проблема боротьби з витоками повітря здобуває особливу гостроту в зв'язку зі збільшенням глибини вугільних шахт і зміною технології вуглевидобутку. В даний час на 70 % шахт застосовується безціликова виїмка вугілля. Це пов'язано з тим, що, по-перше, цілики є концентратами напруг у товщі вміщаючих порід, по-друге, цілики шириною 15…20 м руйнуються, а залишення ціликів шириною більш 100…120 м недоцільно через збільшення втрат вугілля. Це змушує шукати нові нетрадиційні шляхи боротьби з витоками повітря через ізольовані пожежні ділянки.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Гасіння підземних пожеж методом їхньої ізоляції є одним з основних наукових напрямків НДІГРС. Дисертація підготовлена в рамках виконаної роботи № 1920110049 (№ держрегістрації 0101U003183) “Розробити способи ізоляції пожежних ділянок в умовах порушених бічних порід, у тому числі при безціликовій виїмці вугілля”.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи є розробка ефективних способів скорочення надходження свіжого повітря до осередків пожеж, розташованих в ізольованих просторах і обмежених порушеними бічними породами.
Поставлена мета визначила необхідність вирішення таких задач:
1) виконати аналіз існуючих методів скорочення витоків повітря через ізольовані пожежні ділянки;
2) дослідити вплив допоміжного вентилятора, за допомогою якого формується компенсаційний потік, на аеродинамічні процеси в ізольованому просторі, включаючи перехідні процеси;
3) дослідити і розробити спосіб нейтралізації негативного впливу теплової депресії, що виникла в ізольованому просторі;
4) розробити критерій оцінки впливу допоміжного вентилятора на витрати повітря у осередку пожежі, що розташована в ізольованому просторі;
5) розробити методику розрахунку параметрів технологічного процесу, що забезпечує скорочення надходження свіжого повітря до осередку пожежі, що розташована в ізольованому просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА СПОСОБУ СКОРОЧЕННЯ НАДХОДЖЕННЯ ПОВІТРЯ В ІЗОЛЬОВАНІ ПОЖЕЖНІ ДІЛЯНКИ ПРИ безціликовій ВИЇМЦІ ВУГІЛЛЯ І ПОРУШЕНИХ БІЧНИХ ПОРодах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок