Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА СПІНОВИХ СИСТЕМ ТА МІКРОХВИЛЬОВЕ ПОГЛИНАННЯ В НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА НИЗЬКООМНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ

ДИНАМІКА СПІНОВИХ СИСТЕМ ТА МІКРОХВИЛЬОВЕ ПОГЛИНАННЯ В НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА НИЗЬКООМНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ

Назва:
ДИНАМІКА СПІНОВИХ СИСТЕМ ТА МІКРОХВИЛЬОВЕ ПОГЛИНАННЯ В НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА НИЗЬКООМНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,20 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КОНЧИЦЬ АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ
УДК 537.311.33; 538.222
ДИНАМІКА СПІНОВИХ СИСТЕМ ТА МІКРОХВИЛЬОВЕ ПОГЛИНАННЯ В НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА НИЗЬКООМНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ
01.04.10 - фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики напівпровідників
Національної Академії Наук України
Науковий консультант:
доктор фізико-математичних наук, професор
Іщенко Станіслав Степанович
Інститут фізики напівпровідників НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Шейнкман Мойсей Ківович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України, завідувач відділення;
доктор фізико-математичних наук, професор
Третяк Олег Васильович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри;
доктор фізико-математичних наук
Брик Олександр Борисович
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, головний науковий співробітник
Провідна установа:
Інститут фізики Національної Академії Наук України, відділ магнітних явищ, м. Київ
Захист відбудеться 31 травня 2002 р. о 1415 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.199.02 при Інституті фізики напівпровідників НАН України за адресою: Київ 03028, проспект Науки 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики напівпровідників НАН України за адресою: Київ 03028, проспект Науки 45.
Автореферат розісланий " 27 " квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Іщенко С.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Атоми, іони і молекули, що мають неспарований спін, утворюють у твердих тілах так звані спінові системи, які відіграють важливу роль у формуванні їхніх фізичних властивостей, у першу чергу магнітних та електричних. Як приклад, можна навести напівпровідники та структури на їхній основі, де парамагнітні домішки і дефекти (точкові та протяжні) у більшості випадків є головним чинником впливу на основні характеристики матеріалу. Спінові системи стали також основою багатьох сучасних технічних пристроїв і, оскільки сучасна мікроелектроніка усе більш переходить на атомно-молекулярний рівень, їх значення в цьому плані продовжує зростати. Прямими і найбільш ефективними методами вивчення спінових систем є магніторезонансні методи, розвиток і застосування яких розпочався з відкриттям Є.К. Завойским у 1944р. явища електронного парамагнітного резонансу (ЕПР). Аналіз літератури свідчить, що дотепер більшість досліджень по ЕПР присвячено вивченню статичних властивостей спінових систем – з'ясуванню природи і мікроструктури парамагнітних центрів (ПЦ) у кристалічних і аморфних твердих тілах, визначенню їх концентрації і симетрії локального оточення, опису спектрів резонансного електромагнітного поглинання і т.ін.
На відміну від статики динаміка вивчає фізичні явища, які виникають під впливом факторів, що викликають відхилення спінових систем від рівноваги. У результаті з'являється можливість вивчати як динамічний відгук спінових систем, так і характер їхньої релаксації після припинення дії збуджуючих факторів. Проблеми спінової динаміки є актуальними як у розумінні фундаментальних досліджень (унікальні можливості реалізації негативної температури, ефекту обернення часу і т.ін.), так і для вирішення прикладних задач. Останнє зумовлено тим, що саме динамічні властивості спінових систем відіграють важливу роль як у реалізованих на цій основі технічних пристроях (лазери, мазери, магніто - резонансні томографи, усілякі датчики випромінювань), так і в перспективних розробках, таких, наприклад, як квантові комп'ютери. Фактично розвиток спінової фізики переходить сьогодні в іншу якість, породжуючи нову прикладну галузь - спінову електроніку (спінтроніку), де динамічні властивості спінових систем (наприклад, швидкість спінової релаксації) є найчастіше більш важливими, чим статичні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ДИНАМІКА СПІНОВИХ СИСТЕМ ТА МІКРОХВИЛЬОВЕ ПОГЛИНАННЯ В НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА НИЗЬКООМНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок