Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розв’язання Групових конфліктних ситуацій на довільних маршрутах в умовах гарантованого рівня безпеки польотів

розв’язання Групових конфліктних ситуацій на довільних маршрутах в умовах гарантованого рівня безпеки польотів

Назва:
розв’язання Групових конфліктних ситуацій на довільних маршрутах в умовах гарантованого рівня безпеки польотів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,42 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
РОЗВ’ЯЗАННЯ ГРУПОВИХ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЙ НА ДОВІЛЬНИХ МАРШРУТАХ В
УМОВАХ ГАРАНТОВАНОГО РІВНЯ БЕЗПЕКИ ПОЛЬОТІВ


НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Закора Севастян Анатолійович
УДК 656.7.052.001.57 (045)
розв’язання Групових конфліктних ситуацій на довільних маршрутах в умовах гарантованого рівня безпеки польотів
05.22.13 — Навігація та управління повітряним рухом
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Харченко Володимир Петрович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри аеронавігаційних систем,
проректор з наукової роботи НАУ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Рева Олексій Миколайович,
Міжнародна акціонерна авіакомпанія „УРГА”,
директор навчально-льотного центру
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Сніцаренко Петро Миколайович,
Національний науково-дослідний центр оборонних технологій і воєнної безпеки України,
начальник НДУ проблем інформаційних технологій оборонного призначення.
Провідна установа: Авіаційний науково-технічний комплекс
ім. О.К. Антонова Міністерства промислової політики України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 30 ” січня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “ 8 ” грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доц., с.н.с. ____________ С.В. Павлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значне зростання кількості авіаційних перевезень в Європейському повітряному просторі за останні десятиліття тісно пов’язане з необхідністю удосконалення існуючих систем управління повітряним рухом (УПР). Підвищення інтенсивності руху в європейській мережі повітряних маршрутів безпосередньо впливає на збільшення кількості потенційних конфліктних ситуацій (КС), про що свідчать статистичні дані. Як наслідок, наземні диспетчерські центри, зазнають значних перевантажень при регулюванні потоків повітряного руху.
Однією з перспективних спроб, покликаних одночасно підвищити ефективність виконання польотів згідно потреб авіакомпаній та забезпечити необхідний рівень безпеки польотів в системі організації повітряного руху (ОПР), є концепція вільного польоту або Free Flight. Ця концепція спрямована на надання можливості повітряним кораблям (ПК) виконувати польоти в межах спеціально виділеного повітряного простору за довільними маршрутами, що на відміну від традиційних польотів в межах заданої повітряної траси або коридору дозволяє відхилятися від початкової траєкторії, змінюючи план польоту безпосередньо в процесі його виконання. Реалізація такої концепції планується багатьма країнами вже в найближчі 10-15 років. Однак задоволення потреб авіакомпаній через надання їм певної свободи в плануванні траєкторій руху ПК несе в собі додаткові труднощі при забезпеченні необхідного рівня безпеки польотів, які полягають, зокрема, у підвищенні складності конфліктних ситуацій між ПК.
В умовах польотів за довільними маршрутами своєчасне та надійне розв’язання потенційних КС значно ускладнено, оскільки спектр можливих ситуацій повітряного руху в цьому разі є набагато ширшим, ніж за умов традиційних трасових польотів. Найбільш характерною відмінністю є виникнення групових конфліктних ситуацій (за участю більш ніж двох ПК), прогнозування та розв’язання яких потребує врахування багатьох факторів.
Питанням попередження зіткнень ПК і уникнення конфліктних ситуацій присвячено ряд робіт як у нашій країні, так і за її межами, де в основному розглядаються парні конфлікти (за участю двох ПК), а в роботах, що стосуються розв’язання групових конфліктних ситуацій, не приділяється достатньої уваги неточності навігаційних систем ПК, яку можна врахувати, зокрема, через застосування моделей невизначеності прогнозованого положення ПК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: розв’язання Групових конфліктних ситуацій на довільних маршрутах в умовах гарантованого рівня безпеки польотів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок