Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІНОВІ ФЛЮКТУАЦІЇ В НЕВПОРЯДКОВАНИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ

СПІНОВІ ФЛЮКТУАЦІЇ В НЕВПОРЯДКОВАНИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ

Назва:
СПІНОВІ ФЛЮКТУАЦІЇ В НЕВПОРЯДКОВАНИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,66 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Кулій Тарас Володимирович
УДК 538.1:539.213
СПІНОВІ ФЛЮКТУАЦІЇ В НЕВПОРЯДКОВАНИХ
ФЕРОМАГНЕТИКАХ
01.04.02 Теоретична фізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізикоматематичних наук
ЛЬВІВ 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики Львівського державного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Вакарчук Іван Олександрович
(Львівський державний університет імені Івана Франка, ректор)
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, Головач Юрій Васильович,
старший науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України
кандидат фізико-математичних наук, Бугрій Анатолій Іванович,
старший науковий співробітник Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України
Провідна установа:
Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, кафедра теоретичної фізики. Міністерство освіти України. Чернівці.
Захист відбудеться " 24 " березня1999 р. о 15 годині 30 хв. на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 35.051.09 при Львівському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 290005, м.Львів, вул. Драгоманова 50, аудиторія 1, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул. Драгоманова 5).
Автореферат розіслано 22 лютого 1999 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Блажиєвський Л. Ф.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Невпорядковані магнітні матеріали віддавна широко використовують в найрозмаїтіших технічних пристроях. Варто згадати хоча б, що саме невпорядковані феромагнетики залишаються в наш час головним матеріалом для виготовлення пристроїв пам'яті комп'ютерів, для запису і збереження зображення та звуку в радіоелектротехніці. Саме це привернуло значну увагу дослідників, як експериментаторів так і теоретиків, до вивчення властивостей невпорядкованих магнітних систем.
Експериментальні дослідження сплавів заміщення, аморфних, дрібнодисперсних та рідких магнетиків, а також інших магнітних систем з неоднорідним розподілом параметрів виявили, що невпорядковані магнітні матеріали мають ряд цікавих властивостей не притаманних впорядкованим магнітним системам. Одними з найцікавіших явищ, що з'являється в аморфних магнітних системах є фаза спінового скла та прохідна намагнічуваність, що привертають в останні роки значну увагу як експериментаторів так і теоретиків.
В той час як експериментатори здобули значні успіхи в дослідженні невпорядкованих магнітних матеріалів, теоретичні досліження таких систем зіткнулися зі значними математичними труднощами. В теорії магнітних властивостей сплавів і аморфних магнетиків можна виділити кілька проблем.
Перша з них стосується вибору математичної моделі. Хоча більшість невпорядкованих магнітних сполук є добрими провідниками, для опису їх магнітних властивостей часто використовують моделі локалізавнаних магнітних моментів. Це пов'язано з одного боку з тим, що модель фермірідини та модель Габбарда, які найчастіше використовують для опису магнетизму колективних електронів, є більш складними з математичної точки зору, а з другого боку відомо, що саме Гайзенберґова модель магнетика дає задовільне пояснення магнітних структур і спектру магнонних збуджень магнетиків, як діелектриків, так і провідників.
Інша проблема теоретичного опису невпорядкованих магнетиків пов'язана з врахуванням різних типів безладу. Адже відомо, що навіть у випадку ідеального кристалу точно можна врахувати лише одно та двомагнонні збудження. Найпростішим прикладом невпорядкованої магнітної системи є сплав заміщення, який зберігає кристалічну структуру, але при цьому частина магнітних атомів у вузлах кристалічної ґратки заміщена немагнітними. У випадку аморфного магнетика ми змушені відмовитися від зручної кристалічної ґратки і вводити замість неї в теорію функції розподілу, що ще більше ускладнює теоретичні розрахунки.
Зауважимо, що неоднорідність просторового розподілу магнітних атомів приводить до флюктуацій намагніченності, які в значній мірі зумовлюють специфічну поведінку невпорядкованих магнітних матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СПІНОВІ ФЛЮКТУАЦІЇ В НЕВПОРЯДКОВАНИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок